فرمول یک ایران – روزها به سرعت در حال سپری شدن هستند و روز به روز به مسابقات فرمول یک سنگاپور نزدیک تر می‌شویم. جایی که بیانگر خاطرات تلخ و شیرین برای رانندگان مختلف است.

برای ششمین مصاحبه سری می‌زنیم به دو راننده تیم ‌‌مک‌لارن تا از حال هوای آن ها در آستانه این گرندپری جذاب با خبر شویم.

جنسن باتن

جنسن باتن

جنسن باتن که دوبار در سال های 2010 و 2011 در سنگاپور به روی سکو رفته است در باره این گرندپری اظهار می‌کند:

پیست مارینا بی برخلاف تمام پیست های دیگری که در طول فصل در آنها مسابقه می‌دادیم یک چالش بزرگ است حتی اگر آن را با یک پیست خیابانی مقایسه کنیم.

این پیست پیچ های زیاد و سریعی دارد، کناره ها خیلی نزدیک هستند و یک اشتباه کوچک باعث از دست رفتن چسبندگی چرخ ها شده و تمام؛ این پیست خیلی بی رحم است. مسابقه سنگاپور بدون ماشین ایمنی معنی ندارد. چیزی که مسابقه سنگاپور را خیلی خاص می‌کند این است که حتی قوی ترین پیشرانه ها و پیشرفته ترین شاسی ها نیز در این پیست با مشکل مواجه اند. سنگاپور مسابقه طاقت فرسایی است اما با پاداش خوب.

سنگاپور مسابقه سختی است و شما باید از لحاظ بدنی کاملا آماده باشید تا در مقابل گرما کم نیاورید. اینجا یک رقابت شگفت انگیز و یک آخر هفته فوق‌العاده است. شما با ساعت اروپایی در سنگاپور کار می‌کنید در حالی که مسابقه به وقت محلی برگزار می‌شود  و این شبیه زندگی در دنیایی موازی است. امیدوارم در سنگاپور برخلاف مونزا آخر هفته خوبی را داشته باشم.

فرناندو آلونسو

فرناندو آلونسو

فرناندو آلونسو که دوبار در سال های 2008 و 2010 توانسته در این گرندپری پیروز شود بیان می‌کند:

ما می دانستیم که اسپا و مونزا دو تا از سخت ترین مسابقات تقویم برای ما بودند. کم کم داریم به پایان فصل نزدیک می شویم و خوش بین هستیم که بتوانیم امتیاز بیشتری و نتایج مثبت تری کسب کنیم. سنگاپور پیست جالبی است، خیلی ناهموار و چالش برانگیز، پیستی است که ترمزگیری های زیادی و چند مستقیمی سریع هم دارد، به ماشینی نیاز دارید که روی داونفورس بالا تنظیم شده باشد و همچنین در پیچ های کند چسبندگی خوبی داشته باشد. من دو بار در آن جا پیروز شده ام، طرفداران با انرژی جو دوست داشتنی ای به وجود می آورند.

سنگاپور مسابقه ی خوبی است، همیشه آخر هفته ی لذت بخشی بوده است. مسابقه ی واقعا طولانی است و معمولا دو ساعت طول می کشد، پس اتفاقات زیادی می تواند بیافتد. برای ماشین هم سخت است، مخصوصا در قسمتی که از زیر پل اندرسون می گذریم و به پیچ 13 می رسیم که می تواند مشکلاتی از نظر الکترونیکی به وجود بیاورد. مطمئنا مسابقه ی اصطکاک است، پس امیدوارم که آخر هفته ی آرامی همراه با پایداری خوب داشته باشیم. در چند مسابقه ی گذشتی عملکرد خوب و کم نوسانی داشتیم، پس من واقع بینانه می گویم که در سنگاپور هم می توانیم این فرم خود را ادامه دهیم.

برای آگاهی از حال و هوای دیگر تیم ها در آستانه گرندپری سنگاپور اینجا کلیک کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید