فرمول یک ایران – فلاویو بریاتوره اعتقاد دارد که قوانین پیچیده، باعث کم شدن محبوبیت فرمول یک و از دست دادن طرفداران این ورزش در سراسر جهان می شود و مسئولین FIA باید جهت ساده تر و جذاب تر شدن این ورزش تغییراتی صورت دهند.

پس از ورود لیبرتی مدیا به فرمول یک و به دنبال آن تغییرات در کادر مدیریتی FIA بریاتوره اطمینان دارد شرایط پیش آمده، دنیای فرمول یک را به نابودی می کشاند و برای احیای این ورزش باید تغییرات اساسی انجام شود.

بریاتوره در مورد وضع حال حاضر گفت:

فرمول یک به کجا می رود؟ من هنوز هم نمی فهمم!!

ما باید به مفهوم اصلی مسابقات جایزه بزرگ برسیم. اینجا قوانین زیاد و پیچیده ای وجود دارد.

این باعث گیج شدن مردم و کم شدن محبوبیت این ورزش شده است. یک نگاه کوتاه به مونزا بیاندازید، در گذشته بعد از مسابقه هزاران نفر برای دیدن راننده ها می آمدند و حال چه؟؟ فقط چند صد نفر.

مسابقه اصلی ترین مسئله است، مشکل در فرم قوانین است. تمرکز باید بر روی جذاب تر شدن مسابقه باشد.

جایی که تکنولوژی ها نزدیک باشد و راننده با توانایی خود برنده شوند، مسابقات به قوانین ساده ای نیاز دارد.

جایی که راننده عقب باید تلاش کند به نفر جلو برسد و رهبر مسابقه نیز کسی را جلوی خود نبیند.

این تمام مسابقه است و هر چیز دیگری را باید در سطل زباله انداخت.

مدیر سابق تیم رنو در ادامه افزود:

در حال حاضر برای هر چیزی جریمه ای است. اگر از خط سفید خارج شوید جریمه می شوید. چرا راننده ای باید برای مشکل موتور جریمه شود؟ این موضوع مربوط به تیم است و باید از تیم امتیازاتی کسر شود.

در اسپا همیلتون از آخر مسابقه را شروع کرد، لوئیس یک راننده است و باید به رانندگی فکر کند. وقتی افرادی که در فرمول یک هستند هنوز درک کاملی از قوانین ندارند چه انتظاری از مردم عادی داریم؟؟

اینجا بهترین راننده های جهان وجود دارد و مردم دوست دارند قهرمانان خود را با خودرو های برابر در رقابت ببینند. این فقط با ساده شدن قوانین ممکن خواهد شد.

من نمی خواهم بیشتر در مورد مسابقات صحبت کنم اما بروکراسی و قوانین، اوضاع پیچیده ای را بوجود می آورد.

هر سه روز جلسه ای تشکیل می شود و مسئولین فقط در زمان پرواز با هواپیمای اختصاصی خود به محل برگذاری جلسه در مورد قوانین فکر خواهند کرد.

فرمول یک دنیایی بزرگ و فوق العاده ای است ولی آنها حتی در مورد برند آب معدنی که قرار است در جلسه بر روی میز بگذارند، تصمیم  می گیرند.

کمیسیون فرمول یک و گروه استراتژی بسیار از هم دور هستند و این موضوع را پیچیده تر کرده است. این غیر ممکن است که 20 نفر همزمان در موضوعی توافق کنند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. مهرداد

  0

  0

  حرف حق
  فرمول یکی دیگه نمونده
  یه برتری مهندسی و مسابقات خواب اور
  قوانین محدود کننده مسخره
  دیگه اصلا مسابقات جذابیتی نداره
  امروز یورونیوز هم در همین مورد گزارش داشت که چطور مسولان موتو جی پی از خسته کنندگی فرمول یک درس گرفتن و جذابیت رو به موتو جی پی برگردوندن
  جالبه در 8 مسابقه قبلی موتوجی پی هشت راننده مختلف برنده شدن
  حالا فرمول یک رو نگا کنین
  در سه سال گذشته همیلتون روزبرگ
  این چه رقابتیه دیگه
  هرکدوم از این دوتا پیچ یک رو گرفت دیگه خاموش تلویزیون برو بیرون چون 100٪ همون شخص برده مسابقه رو

 2. اس

  0

  0

  کاملا موافقم فرمول وان جایی برای بروز مهارت رانندگان اونهم در شرایطی مساوی و برابر بایست باشه یعنی رقابتی پر از صحنه ها و سبقت هایی که به اتکای تصمیمات منحصر بفرد راننده ها صورت بگیره در چنین شرایطایی هست که راننده های فرمول وان در خلال یک رقابت نفس گیر شگفتی ها خلق میکنن چیزی که کمتر ازش می بینیم و دیدیم در این سالهای اخیر اونا دارند فرمول وان رو با این وضعیت بسمتی می برند که تهش برسند به فرمول E و این یعنی فاجعه !

  مصیبت از وقتی شروع شد که به مرور کنترل و وقوف بر اتومبیل ها بیشتر و بیشتر و بیشتر از هر روز از دستانه راننده ها خارج شد و این داستان هر روز داره ابعاد پیچیده تری بخودش می گیره البته در هماهنگی کامل است با دنیای نابرابری که درش زندگی می کنیم اینو از جهت میگم که فاصله بین اتومبیل ها مرسدس مثلا با هاس اجتناب ناپذیره میتونه نباشه ولی امکانش بعیده !

دیدگاه خود را بیان کنید