فرمول یک ایران – کیمی رایکونن معتقد است که هدف فعلی فراری شکست ردبول و دوم شدن در رده بندی تیم ها است.

فراری با هدف به دست آوردن قهرمانی وارد فصل 2016 فرمول یک شد، زیرا فراری ها سه پیروزی در فصل گذشته به دست آوردند که آن ها را امیدوار به شکست مرسدس کرد. با این حال تا به این جای فصل 2016 آن ها هیچ مسابقه ای را نبرده اند و سرجیو مارکیونه، رئیس فراری گفته است که فراری به دلیل نرسیدن به اهداف امسالش، روی سال 2017 تمرکز کرده است.

رایکونن هم معتقد است که هدف فعلی فراری، آن هدفی نیست که با آن فصل را آغاز کردند، او می گوید که تیم نمی تواند دست از تلاش بکشد و باید ردبول را شکست دهند.

کیمی رایکونن گفت:

مشخصا ما می خواهیم که دوم بشویم چون دیگر نمی توانیم قهرمانی را به دست آوریم.

منظورم این است که احتمال تمام نکردن مسابقه توسط تیم دیگر وجود دارد. ما جایگاه دوم را چند مسابقه ی قبل از دست دادیم… در دو هفته ی گذشته روند درستی را طی کرده ایم، پیشرفت کرده ایم، امیدواریم که در مسابقات آینده هم همین روند ادامه داشته باشد.

در مونزا فراری از ردبول سریع تر بود، یکی از دلایلی که نقش مهمی ایفا کرد عوض کردن قطعات پاور یونیت تیم فراری بود، فراری ها از آخرین توکن های خود استفاده کردند. رایکونن پس از هم تیمی اش یعنی سباستین فتل، چهارم شد. راننده های مرسدس هم طبق معمول اول و دوم شدند. وقتی از رایکونن پرسیدیم که آیا شانس کسب آخرین سکو قبل از پایان فصل را از دست داده ای او پاسخ داد:

نه من مطمئنم که باز هم فرصتی خواهیم داشت.

هدف همیشه این است که بالاتر مسابقه را تمام کنی و ما باید ببینیم که چه خواهد شد. ما باید بهترین عملکرد خود را داشته باشیم و من اطمینان دارم که باز هم سکو خواهیم گرفت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  1. هومن

    0

    0

    چیزی ک خدایی من ازش خیلی لذت میبرم اینه که رایکونن داره سال به سال تو فراری (از بعد لوتوس) عملکردش بهتر میشه.واقعا همین امسالش سال قبلش رو جا گذاشته وکاملا اطمینان دارم اگه این عملکرد امسالش رو توی 2017 هم به اجرا بذاره و فراری هم ماشین خوب دستش بده باز هم گزینه اول فراری برا 2018 رایکوننه.

دیدگاه خود را بیان کنید