فرمول یک ایران – در حالی که سباستین فتل قهرمان چهار دوره رقابت های فرمول یک، به عنوان راننده ی اول فراری در حال مبارزه برای برد است نیکی لائودا به از دست رفتن شانس تیم افسانه ای مارانلو برای قهرمانی اشاره می کند.

آریوابنه قبل تر گفته بود ما برای برد به مسابقات آمدیم و حرف های زیادی برای گفتن داریم اما در پایان مسابقه ی خانگی خود گفت:

ما قادر به انجام آن چه می خواستیم نیستیم.

ما از چند هفته پیش اقدامات متقابلی را برای پیشرفت و نزدیک تر شدن به مرسدس انجام دادیم اما نتیجه ی این اقدامات را در سال 2017 خواهیم دید.

جو تیم خیلی خوب است و ما می دانیم چه کاری باید انجام دهیم فقط به زمان بیشتری نیاز داریم.

لائودا در عین حال بیان کرد که دوران طلایی فراری در دهه هفتاد و دوره مایکل شوماخر با تیم حال حاضر فراری بسیار متفاوت است و این تیم تنها نام آن تیم افسانه ای را همراه خود دارد.

لائودا در مصاحبه با روزنامه ی ام سانتوگ گفت:

فراری هنوز مشکلات اساسی خود را دارد. مسئولین تیم احساسی عمل می کنند.

اگر اوضاع خوب باشد آنها هم بسیار آرام هستند ولی اگر تحت فشار قرار بگیرند اقدام مناسب را انجام نمی دهند و با عجله در پی رفع مشکلات خود هستند.

من موافق هستم که فتل نیز مانند شوماخر برای فراری خوب بود. فتل با روحیه بالا وارد تیم شد درست مانند شوماخر و با انگیزه به تیم انرژی داد و همچنان به دنبال انجام کار ها به نحو صحیحی است.

درست نمی دانم چرا ولی من در بسیاری از مواقع می بینم که رایکونن سریع تر است و این بدان معنی است که فتل ضعیف شده است. از او انتظار چنین رانندگی ای نمی رود. او باید تغییر کند و دوباره برای تیم انگیزه ایجاد کند و مثل سابق وزنه ی قابل اتکای فراری باشد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

 1. Saeed

  0

  0

  تعجبی نداره ک ضعیف شده
  استراتژی چرت ملبورن و کانادا و بارسلونا
  موتور تو بحرین
  کویات روانی تو چین و روسیه
  ایرودینامیک بد تو موناکو
  تو باکو هم ک سرعت نداشتن
  لاستیک و استراتژی بد تو اتریش و روز تولد
  گیربکس تو انگلیس
  و……….
  هر کس دیگ ای هم ک بود بی انگیزه میشد

  • ali911

   0

   0

   سعید جان کاریش نمیشه کرد حق وتل رو همه جا فراری یه جورایی خورده. برای هزارمین بار می گم. وتل باید حداقل 30 40 امتیاز بیشتر از این داشت. البته اگه شانس همیلتونو داشت الان باید برای قهرمانی می جنگید!

  • ali911

   0

   0

   نمی دونین پارسال تو مکزیک چقد داشتم آتیش می گرفتم. از اینکه وتل دقیقا به اندازه رزبرگ و همیلتون سریع بود ولی به خاطر اون همه تصادف و پنچری لاستیک و … مجبور شد بزاره رزبرگ و همیلتون لپش کنن. داشتم دیوونه می شدم.

 2. siavash

  0

  0

  اختلاف مرسدس بابقیه تیم ها خیلی زیاده دیروز فکرمیکردم فتل حتی اگه میتونست به مرسدس ها برسه هم حتی با drs نمی تونست ازشون سبقت بگیره خوب تو همچین شرایطی هرکی باشه ناامید میشه

 3. مهران

  0

  0

  فراری مشکلات زیادی داره مثل زمانی که آلونسو تو فراری بود و دو سال از قراردادش مونده بود از این تیم رفت
  امیدوارم فراری دوباره به روزای اوجش بگرده و و رقابت ها جذابتر بشه

دیدگاه خود را بیان کنید