فرمول یک ایران – مسابقه ی گرندپری ایتالیا راس ساعت 16:30 به وقت ایران آغاز شد که نیکو روزبرگ از تیم مرسدس توانست برنده ی این رقابت بشود، روزبرگ از استارت بد لوئیس همیلتون استفاده کرد و از دور اول تا پایان مسابقه پیشتاز بود.

ما در این مطلب به صحبت های راننده ها پس از مسابقه می پردازیم، ابتدا از نیکو روزبرگ برنده ی مسابقه شروع می کنیم.

نیکو روزبرگ

نیکو روزبرگ

نیکو روزبرگ علت اصلی پیروزی اش را استارت مسابقه بیان کرد، استارتی که همیلتون در آن اشتباه کرد و روزبرگ قدر فرصت را دانست و توانست از او جلو بزند.

روزبرگ فقط 2 امتیاز با همیلتون فاصله دارد و در جدول رده بندی راننده ها دوم است.

نیکو روزبرگ گفت:

خیلی فوق العاده بود، روز واقعا خاصی برای من است.

خیلی خوشحالم که بالاخره در ایتالیا پیروز شدم.

استارت موقعیت خیلی مناسبی بود که خیلی هم خوب پیش رفت.

روزبرگ تاکید کرد که از استراتژی فراری باخبر بود، فراری ها با سوپرسافت آغاز کردند و چسبندگی بیشتری نسبت به مرسدس هایی داشتند که با سافت استارت زده بودند.

روزبرگ ادامه داد:

فراری سوپرسافت داشت پس چسبندگی بیشتری از ما داشتند.

ولی استراتژی ما خوب نتیجه داد و باعث پیروزی من در پایان مسابقه شد؛ بعد از آن توانستم سرعت را کنترل کنم چون سرعت ما فوق العاده بود.

لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون

استارت بد لوئیس همیلتون به ضررش تمام شد و باعث شد که پیروزی ارزشمندی را در مونزا از دست بدهد.

عملکرد همیلتون در تعیین خط بی نظیر بود و او نیم ثانیه از هم تیمی اش سریع تر بود اما در مسابقه ورق برگشت و استارت بد همیلتون باعث شد که روزبرگ، فتل، رایکونن، ریکاردو و بوتاس از او جلو بزنند.

در پایان مسابقه هم او دوم شد و شاهد کم تر شدن فاصله اش در جدول رده بندی با روزبرگ بود.

لوئیس همیلتون گفت:

نمی دانم که چه اتفاقی افتاد، همه ی کارها را طبق معمول انجام دادم.

سبقت گرفتن در اینجا سخت است، پس صبر می کنم تا در جای دیگری جبران کنم.

دیدم که چند ماشین در حال سبقت گرفتن از من هستند، همه ی کارها را مثل قبل انجام دادم ولی فکر کنم چرخش لاستیکم دلیل این استارت بد بود، مانند اتفاقی که در هوکنهایم برای استارت نیکو پیش آمد.

باز هم روز بسیار خوبی برای مرسدس بود و من افتخار می کنم که سهمی در آن داشتم.

سباستین فتل

سباستین فتل

سباستین فتل از این که بالاخره بعد از گرندپری باکو به روی سکو رفت، ابراز خوشحالی کرد و گفت:

استارت خوبی داشتم. ابتدای مسابقه پشت نیکو روزبرگ گیر افتادم. شاید باید به سمت چپ می رفتم اما نرفتم و در شیکین اول چرخ به چرخ روزبرگ بودم. فکر می کردم او زودتر ترمز کند که نکرد. در پیچ چهارم هم فرصت بود اما من به اندازه ی کافی نزدیک نبودم.

راننده ی آلمانی تیم فراری، حضور هواداران پرشور فراری را تمجید کرد و گفت:

مرسدس ها در روز مسابقه کمی از ما سریعتر هستند. نتیجه ی نهایی به خوبی این برتری را نشان می دهد. اما با این حال روز خوبی برای فراری بود. حمایت طرفداران فوق العاده بود. این طرفداران از چند ساعت پیش اینجا بودند. تا شب خوشحالی می کنند و پرچم های فراری را تکان می دهند. حس خوبی است وقتی میبینی فراری این احساسات را برای مردم کشور به ارمغان می آورد.

فراری بر خلاف مرسدس استراتژی با دو پیت استاپ را انتخاب کرد و در پایان مسابقه هم هر دو راننده اش پشت سر مرسدسی ها قرار گرفتند، کیمی رایکونن نیز در پایان مسابقه گفت که این چیزی نیست که فراری می خواهد ولی این بهترین نتیجه ای بود که توانستند کسب کنند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

25 دیدگاه

 1. سلمان

  0

  0

  یه جوری میگه پشت سر رزبرگ گیر افتادم یکی ندونه فک میکنه لگن جلوش راه میرفته
  جلوی رزبرگم بودی بعد از چند دور میرفتی تو قوطی
  فراری هنوز در حد رقابت با مرسدس نیست
  همین که جای ردبول رو سکو بودن باید برن خدا رو شکر کنن

  • ali911

   0

   0

   سلمان جان اینکه میگه پشت روزبرگ گیر افتادم ینی داشته از باد کثیف ماشین روزبرگ ضرر می کرده و این به ضرر لاستیکه مگه نه؟ البته فراری با اون استراتژی دیگه اصن با این چیزا کاری نداشت یه راست خودکشی!

   • سلمان

    0

    0

    درسته
    تایید میکنم
    ولی استراتژی خیلی هم اشتباه نیست
    یه تیم فنی درباره این قضیه تصمیم گیری میکنه
    فراری ماشینش به دلیل شاسی بد لاستیک خوری داره
    باید روش خیلی کار کنن
    تو مسابقه جلو باشی بعد به خاطر یه پیت استاپ بیشتر 20 ثانیه عقب بیفتی!!!

   • سلمان

    0

    0

    به نظرم وقتی ما میفهمیم که استراتژی بهتری هم وجود داره
    خب اون همه مهندس فراری هم اصولا باید بفهمن!
    ماشینشون در حد یک پیت استاپ نیست
    دووم نمیاره لاستیک رو ماشین
    فصل بعد شاید خیلی چیزها تغییر کنه

   • هومن

    0

    0

    به نظرم سلمان درست میگه چون تیم مرض نداره که برد رو از خودش بگیره اگه میتونست حتما از استراتژی مث مرسدس پیروی میکرد اما خب نسبت به مرسدسی ها دووم نیاورد لاستیکاشون.

   • مهدی

    0

    0

    البته تیم ها هم تو استراتژی اشتباه می کنن . مثلا تو موناکو فراری اشتباه کرد و بعد مسابقه هم اعتراف کردن …

 2. ali911

  0

  0

  اولا که لوییس جان کجا سبقت گیری سخته سریعترین پیسته ها مگه نه؟
  دوما که سباستین حرص نخور از ماشین فراری و از استراتژی فراری بیشتر از این نمیشه انتظار داشت. تو مثل همیشه عالی بودی و هستی.

  • سلمان

   0

   0

   منظورش این بود تو دورهای بعدی تو پیچ های باز تر جبران میکنه
   البته به نظرم!!!
   چون اینجا دیگه خیلی جای سبقت داره
   بعیده همچین جمله مسخره ای گفته باشه!

   • siavash

    0

    0

    اتفاقا منظورش از اینجا همین مونزاست چون قبلش چیزی درباره پیچ نگفته
    جالبه در ادامه جمله برای اینکه استارت بدشو یجورایی توجیهه کنه میگه مثل نیکو در هوکنهایم
    درحالی که در بیشتر مسابقات فصل استارت ضعیفی داره صحبت یکی دوتا مسابق نیست حالا بعضی وقتها رده از دست داده بعضی وقتها هم نه

   • محمدرضا شمس

    0

    0

    It’s hard to overtake here, so I live to fight another day

    جمله ی اصلی این بود، منظورشون مونزا است و گفتند در مسابقه ی دیگری و جای دیگری جبران می کنند.

 3. siavash

  0

  0

  جا داره اینجا درباره گزارشگر و کارشناس فرمول 1 شبکه ورزش صحبت کنم
  اسم گزارشگر خاطرم نیست ولی یه خدا قوت بهش میگم چون نسبت به گزارش قبلی خیلی پیشرفت کرده بود و سعی می کرد اطلاعات خوبی و گزارش پرهیجانی و ارائه بده همینکه به سلیقه مخاطب احترام میگذارن بسیار عالی گرچه اینم باید اضافه کنم به نسبت گزارش های حرفه ای آقای صباغ فاصله خیلی زیادی دارن و قابل مقایسه نیست .
  اما روی سخنم بیشتر با آقای محمدخانیه که مدت هاست داریم تحلیل ها یا بهتر بگم طرفداریشو از راننده مورد علاقش گوش میدیم ایشون اطلاعات خیلی کمی از راننده های دیگه میدن فقط درباره همیلتون صحبت میکنن صحبت های کاملا متعصبانه و جانبدارانه که بعضی اوقات پارا فراتر از منطق هم می گذاره
  بماند تجزیه تحلیل های عجیب غریب ایشون نمونش در همین مسابقه درحالی که 12 دور تا پایان مسابقه باقی مونده و فاصله زمانی دو هم تیمی که از لاستیک های مشابه بهره میبرن بیشتر از 15 ثانیه هست ایشون میگن “باید ببینیم همیلتون میتونه تا اخر مسابقه به رزبرگ برسه ” دقیقا با کدوم منطق یعنی دوری بیشتر از 1 ثانیه سریع تر بره !!! یازمانی که پیت استاپ رزبرگ 3.9 ثانیه طول کشیده و اطلاعات فواصل زمانی بین دو راننده پایین تصویر نقشه میبنده میگه بله همیلتون سریع تر از هم تیمیش بوده یا رزبرگ اشتباهی کرده و فاصله رو کم کرده دیگه نمیگه 1.5 ثانیه پیت استاپش کندتر بود حرف ها زیاده ….فکر کنم همه هم در جریانن ولی این جانبداری وحشتناک برای یه شخصی که بعنوان تحلیلگر وارد تلویزیون میشه و باید نظرانت منصفانه و اگاهی به مخاطبینش بده شرم آوره البته چیز جدیدی نیست و در گزارش اساتید فوتبالی بارها شاهد این قضیه بودیم با این حال رفتار ایشون راحت بگم خیلی تابلو

  • ali911

   0

   0

   سیاوش جان شما حرص نخور. توی این ملت که تازه این ورزش جا افتاده هنوز جا داریم تا تحلیلگرای خوب و بی طرف معرفی شن. در ضمن آقای محمدخانی راننده هستن نه گزارشگر یا تحلیگر و همینکه از اطلاعات فنیشون استفاده می کنیم خیلی خوبه. گزارش آقای شاهین جاویدی هم هنوزایرادها و سوتی هایی داره و همچنین لحن صحبت آقای صباغ هم خاص بود. ولی انصافا صباغ اندازه جفتشون اطلاعات داشت و خیلی حیفه کی دیگه نمیاد.

   • reza

    0

    0

    صباغ بنده خدا رو به خاطر یک انتقاد به جا فرستادن لای باقالی ها

   • ali911

    0

    0

    هومن جان چرا ناراحتی. ما میگیم از اتریش ناراحت بودیم که وتل حقش بود و رو سکو نرفت. ولی همیلتون که برنده نشدنش تقصیر خودش بود و تازه می تونست رو سکو هم نباشه.

   • هومن

    0

    0

    ناراحتم از اینکه با یه سری اتفاقات مسخره روباه داره شیر میشه.بنده هم نگفتم همیلتون مقصر نبود. خودش خراب کرد این تو این وضعییت داره روانییم میکنه اون از پارسال که مو رنگ میکرد و…. کلا بیخیال بود. اینم از استارتاش تو امسال.سر مجارستان پارسال که استارت خراب کرد گفت تمرین میکنم برا نیم فصل دوم که خراب نکنم همینطور شد.ولی حالا درک نمیکنم حالا گیریم فلت اسپات گند زد به استارتش ولی اگه با اختلاف یک ثانیه هم تو سنگاپور پول بگیره باز استارت اینطور شه میشه مث مونزا.بدم میاد از این وضعییت پیش اومده.باید خودشو جمع کنه وگرنه صادقانه بگم قهرمانی رو میبازه.و این به شخصه درکش خیلی سخته برام که بعد باتن کسی بتونه همیلتون رو شکست بده.نباید این اتفاق بیفته.

 4. مهران

  0

  0

  با سلام خدمت دوستان
  یه سوال میخواستم بپرسم که جای دیگه ای هم مطرح کردم ولی به جواب نرسیدم
  همه میدونن که تیم رنو از موتور رنو استفاده میکنه و تیم ردبول هم از موتور رنو
  حالا سوالم اینکه این دو تیم موتورشون یکیه یا نه؟

 5. MehrdadRz

  0

  0

  واقعا اطلاعات و گزارش اقای صباغ عالی بود فکر میکنم بخاطر اون حرفهایی که تو گزارش انگلیس زد دیگه نیاوردنش اول اینکه به سانسور اعتراض کرد ( من نمی دونم تو پیچ ۱۴ چی داره که تصویر عوض میشه ) فک کنم تو اون قسمت پیست بنر تبلیغاتیه جانی واکر بود که تصویر و عوض می کردن .‌دومین حرفش این بود که ( تو هیچ جای دنیا مسابقه رو قطع نمی کنن که تنیس نشون بدن)

دیدگاه خود را بیان کنید