فرمول یک ایران: استافل وندورن در فصل بعد، جایگزین جنسن باتن خواهد شد. اما بریتانیایی با تجربه از دنیای ریسینگ خداحافظی نمیکند، بلکه به گفته ی سران مکلارن، به تعطیلات میرود.

باتن که سال 2000 توانست برای اولین بار یکی از غول های های فرمول یک را رام کند، این تصمیم را بعد از تعیین خط گرندپری ایتالیا علنی کرد.

مکلارن پست جدیدی برای مرد باتجربه در نظر گرفته. تا سال 2018 جنسن با تیم می ماند و بر پیشرفت خودروی مکلارن نظارت میکند. هر چند در سال 2017 استافل وندورن همتیمی فرناندو آلونسو خواهد بود اما جنسن میتواند در سال 2018 به عنوان راننده به تیم مکلارن برگردد.

استافل وندورن ، جنسن باتن و فرناندو آلونسو

استافل وندورن ، جنسن باتن و فرناندو آلونسو

باتن با اصرار بر این که فعلا قصد خداحافظی از فرمول یک را ندارد گفت:

واضح بگویم، اصلا قرار نیست از مسابقات کناره گیری کنم. من هم 2017 و هم   2018 با تیم قرارداد دارم. به طور جد پیگیر پیشرفت خودرو هستم و به موقع به مسابقات برمیگردم.

بسیار خوشحالم که به عنوان یکی از اعضای کلیدی در تیم مکلارن هوندا باقی خواهم ماند. جایگاه جدید من حاصل چند ساعت گفت و گوی مستقیم با ران دنیس بود. از رسیدن این جایگاه ویژه در تیم مکلارن خرسندم. میخواهم خیلی بیشتر از گذشته در مسیر پیشرفت تیم موثر باشم. همه ی ما منتظر رسیدن به موفقیتی هستیم که چند سالی است برای آن تلاش میکنیم.

من عاشق مکلارن هوندا هستم و به این تیم باور دارم. بهترین افرادی که تا حالا با آن ها کار کردم در کنار من هستند و هیچ وقت به رانندگی برای هیچ تیم دیگری فکر نمیکنم.

میر تیم مکلارن، ران دنیس هم این تغییر را مثبت خواند و افزود:

از طرف تمام کارکنان مکلارن هوندا، از این تصمیم حمایت میکنم و میخواهم بگویم چه قدر از این اتفاق خوشحالم. او راننده ای است که ما میتوانیم از تجربه و دقت مثال زدنی او سود ببریم. همین دو شاخصه میتواند در فصل بعد، برگ برنده ی ما مقابل حریفان باشد.

باتن اولین مسابقه ی خود را در سال 2000 با خودروی ویلیامز به ثبت رساند. اما درست بعد از قهرمانی خود با تیم براون، به تیم مکلارن پیوست و تا کنون از این تیم جدا نشده. طی این سال ها او موفق به کسب 14 برد و پنجاه سکو شده که این آمار او را در بین بزرگان ریسینگ بریتانیا قرار میدهد.

علاوه بر ویلیامز و مکلارن او برای تیم های رنو، بنتون، بی ای آر، هوندا و براون رانندگی کرده و با 297 استارت، سومین راننده ی باتجربه ی فرمول یک به شمار می آید. فقط مایکل شوماخر و روبنز باریکلو از این لحاظ از او پیشی گرفته اند.

وندورن خوشحال

استافل وندورن که اولین استارت خود را در گرندپری بحرین امسال به عنوان راننده ی جایگزین برای مکلارن زد، امضای قرارداد با تیم مکلارن را نقطه ی عطفی در کارنامه ی خود خواند.

اول از همه اجازه بدهید از تیم مکلارن و شخص ران دنیس تشکر کنم. ران همیشه به من اعتماد داشته.

استافل وندورن، گرندپری بحرین

استافل وندورن، گرندپری بحرین

تا کنون هزار بار به طرفدارانم امضا داده ام اما این امضا با آن ها فرق داشت. حس عجیبی به من دست داد. افتخار بزرگی است که عنوان راننده ی اصلی در تیم فرمول یک مکلارن باشم. قول میدهم بیش از هر راننده ی دیگری در تاریخ فرمول یک تلاش کنم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

14 دیدگاه

 1. Ali n

  0

  0

  به نظر میاد قرارداد باتن تا 2018 تمدید شده و وندورن هم قرارداد داره این وسط فقط آلونزو تا 2017 قرارداد داره به نظر میاد فصل بعد آخرین فصل ماتادور باشه
  🙁

 2. هومن

  0

  0

  دو نکته جالب:1اومدن وندورن در سال 2017و قرارداد باتنی که 2017 نیست(به عنوان راننده) اما تا 2018 هست(قرار داد داره)!!!!! اولی احتمالا به خاطر تهدید اخیر خود وندورن بود که گفته بود میرم جایی دیگه (چون مک لارن میدونه دیر یا زود باید دست به ترکیب بزنه).دوم هم که خیلی جالبتره اینه که(البته نظر شخصی بنده): احتمالا اون مک لارن مورد نظر تو 2018 تحقق پیدا میکنه وتو 2018 که بر فرض قوی هستن (به امید خدا) به باتن با تجربه برای کسب سکو ها و امتیازات زیاد نیاز دارن. البته نمیخام بگم وندورن نمیتونه ولی این محتمل تره. خیلی اینده مک لارن داره جالب میشه ولی مهمتر از هر چیز سال بعد هستش. چقدر به صدر نزدیک میشن؟ میتونن ببرن یانه؟ در کل اتفاق خوبی بود که رخ داد.

 3. احسان

  0

  0

  معلوم نيست اونجا چه خبره ٢تا قهرمان جهان الان ٣/٤ ساله اسير و مسخره مكلارن شدن حالا هم ميخوان باتن رو ١ سال بزارن بيرون تا قرارداد الونسو تموم بشه بعد دوباره اضافه بشه به تيم؟ جفت اينا ميتونستن تو تيمهاي رقابتي فرمول رو جذابتر كنن اگه تو ماشين هاي فورس اينديا يا ويليامز هم بودن يه چيزي ميشدن…مكلارن هم مثل ميلان شده يه تيم ضعيف بازاسم بزرگ و يه تاريخ بي نظير البته به لطف اين مديريت عجيب و غريب

 4. Saeed

  0

  0

  از بحرین طرفدارش شدم.از جنسن هم خیلی خوشم میاد.ولی وندرورن میتونه آلونسو رو شکست بده.حتی اگ الونسو بهترین راننده باش

   • هومن

    0

    0

    محمد عزیز ایشون همیلتون رو شکست ندادن جفتشون تو 2007 از نظر برد سکو و امتیاز برابر بودن.تنها کسی که همیلتون رو به عنوان هم تیمی شکست داده حاج جنسونه.

  • مهرداد

   0

   0

   موافقم اعتبار فرمول یک به ایناست نه چندتا بچه مچه که با مهندسی تیم اسم در کردن
   فرمول یک بدون این بزرگان معنی نداره

   • هومن

    0

    0

    خواهشا با ضامن نارنجک ور نرو!!!!!…………….استاد مهرداد…………………..

دیدگاه خود را بیان کنید