فرمول یک ایران – راننده ی با تجربه ی فراری کیمی رایکونن، بعد از اتفاقات و درگیری که در طی جایزه بزرگ بلژیک با مکس ورشتپن بوجود آمد گفت که مسابقات جای این گونه حرکات نیست.

بعد از برخورد سه خودروی فتل، ورشتپن و رایکونن در آغاز مسابقه و در پیچ یک، در مبارزه ای که بین رایکونن و ورشتپن شکل گرفت، به دلیل حرکت خطرناک ورشتپن احتمال برخورد شدید بین این دو راننده وجود داشت.

پس از انتقادات شدید فتل و رایکونن نسبت به حادثه ی پیچ اول، ورشتپن در جواب گفت:

از راننده هایی در این سطح انتظار چنین برخوردی را نداشتم این واقعا شرم آور است که من را مقصر حادثه بدانند.

هر دوی آن ها فضای کافی را داشتند اما باعث این حادثه شدند، با این کار مسابقه ی من را خراب کردند.

کیمی رایکونن در کنرانس مطبوعاتی پیش از مسابقه ی ایتالیا گفت:

من نمی خواهم بگویم که او تازه وارد است. او راننده فق العاده ای است. سریع و شجاع است اما هنوز چیز های زیادی برای یادگیری وجود دارد.

من احساس می کنم چیز اشتباهی وجود دارد، وقتی شما در مستقیمی هستید در بالاترین سرعت نباید مجبور به ترمز شوید. البته این بحث ها هرگز تمام نخواهد شد.

رایکونن اضافه کرد:

هر کسی احساس و نظر خود را بیان می کند. همان طور که قبلا هم گفتم من دلیلی بر علیه او ندارم اما مطمئن هستم که یک جای کار می لنگد. من خیلی دوست ندارم در این باره بحث کنم.

شاید خیلی ها در مورد حادثه پیچ یک صحبت کنند اما همه ی ما در آن حادثه تاوان دادیم و در این ورزش جایی برای افسوس گذشته خوردن نیست و یا جایی برای تلافی کردن نیست.

شاید برای تمام کردن این بحث ها باید گفت بله این یک اشتباه بود و همه اشتباهاتی را مرتکب می شوند ما فقط باید آن را قبول کنیم اما این موضوع نباید دلیلی برای اشتباهات بعدی و حوادث در آینده باشد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید