فرمول یک ایران – فیلیپه ماسا بیان کرد که در پایان فصل بازنشسته خواهد شد و رانندگی در فرمول یک را کنار خواهد گذاشت، فیلیپه ماسا در طول دوران حرفه ایش در تیم های سائوبر، فراری و ویلیامز حضور داشته است. به این ترتیب دوران حضور ماسای برزیلی در فرمول یک 15 سال بود.

ماسا لحظاتی پیش در کنفرانس خبری ای که عصر امروز برگزار شد، بازنشستگی اش در پایان فصل را اعلام کرد، در این کنفرانس کلر ویلیامز نیز حضور داشت.

ماسا کارش را با سائوبر در سال 2002 شروع کرد و سه سال کامل از آن چهار سال را در سائوبر پشت سر گذاشت و سپس برای 8 سال دیگر به فراری رفت. او توانست 11 پیروزی را به دست آورد و برای به دست آوردن عنوان قهرمانی در سال 2008 رقابت سختی با لوئیس همیلتون داشت و با بدشانسی و فقط به خاطر کم داشتن یک امتیاز رقابت را به همیلتون واگذار کرد، یک مسابقه ی کاملا دراماتیک در برزیل برای این مرد برزیلی بود.

در اواسط فصل 2009، فیلیپه ماسا به دلیل برخورد فنر ماشین روبنز باریچلو به سرش دچار جراحتی در ناحیه صورت شد که باعث شد او در مسابقه های دیگر آن فصل حضور نداشته باشد.

ماسا در سال 2010 دوباره به فرمول یک برگشت اما چهار سال بردی را با فراری به دست نیاورد، این مسئله باعث شد تا او به ویلیامز برود. ویلیامز با قوانین جدید احیا شد و این امر باعث شد تا ماسا در اتریش پول پوزیشن را به دست بیاورد. ماسا 5 سکوی دیگر نیز در سال های 2014 و 2015 به دست آورد.

در طول ماه ها و هفته های گذشته در مورد آینده ی ماسا شایعه های زیادی شنیده می شد، ولی اعلام بازنشستگی او به همه ی این شایعات پایان داد و حالا یکی از مهم ترین راننده های فرمول یک دیگر در فصل 2017 حاضر نخواهد بود.

آمار ماسا در دوران حرفه ای فرمول یکش:

پیروزی– 11
سکو– 41
امتیازات– 1110
پول پوزیشن– 16
سریع ترین دور- 15

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. هومن

  0

  0

  ماسا تو سال 2014 تنها کسی بود که سلطه ی پول پوزیشنی مرسدس هارو تو اتریش شکست البته ادمین جان ماسا تو اتریش سکو نیاورد پول اورد.

 2. Ali n

  0

  0

  خبری ناراحت کننده ، فرمول یک یکی از بهترین رانندهاشو از دست داد .
  حیفش که هیچ وقت قهرمان نشد با اینکه برای من قهرمان واقعی 2008 اونه.

 3. سلمان

  0

  0

  برخلاف نظر دوستان
  به نظرم بهترین تصمیم بود
  ماسا دیگه فضای مناسبی برای رقابت نداره
  سنش زیاده
  و از همه مهمتر
  تیم های بزرگ دیگه بهایی بهش نمیدن
  پس بازنشستگی بهترین تصمیم بود

دیدگاه خود را بیان کنید