فرمول یک ایران – برای چهاردمین گرندپری فصل به سرزمین چکمه خواهیم رفت، سرزمین تیفوسی ها و سرزمین پیتزا، در این پست ها ما صحبت های رانندگان راجع به گرندپری ایتالیا را قرار می دهیم.

این بار نوبت تیم فورس ایندیا و راننده هایش، یعی سرجیو پرز و نیکو هالکنبرگ می باشد.

نیکو هالکنبرگ:

مونزا یکی از مسیر های فوق العاده برای مسابقه دادن است. در بین پیست های موجود در تقویم فرمول یک این پیست واقعا متفاوت است چون مونزا یک پیست افسانه ای است. وجود مسیر های مستقیمی طولانی و رسیدن به سرعت های بالا و نیروی رو به پایین خیلی کم این پیست را از بقیه متمایز می کند. پیست مونزا واقعا زیباست وقتی از گاراژ خارج می شوید و مسیر پیست را طی می کنید می توانید تاریخ فرمول یک را در جای جای پیست مشاهده کنید. بودن در کنار پرشورترین طرفداران فرمول یک، تیفوسی ها همیشه آدم را به وجد می آورند و هرگز نمی توان احساس خود را به زبان بیاورم.

پیست اطراف میلان قرار دارد و جای زیادی برای گردش هست اما با وجود مسابقه در آخر هفته و شلوغی امکان رفت و آمد کمی دشوار است. جشن های شب شنبه و هوای تقریبا تابستانی و گرم همگی به برگزاری مسابقه ای عالی کمک خواهد کرد.

هیچ پیستی مانند مونزا شما را به حد رانندگی خود (Limit) نمی رساند. جایی برای اشتباه در ترمز گیری وجود ندارد و این کار را بسیار دشوار می کند. برای بدست اوردن یک بالانس خوب شما به سرعت نهایی خود در مستقیمی و نیروی رو به پایین برای پیچ ها نیاز دارید اما تمرکز همه بر روی حداکثر سرعت است. با توجه به شناختی که از پیست داریم به دنبال بالانس مناسب هستیم و معتقدم مسابقه خوبی را برای به دست آوردن امتیازات داشته باشیم.

سرجیو پرز:

ایتالیا یکی از مکان های مورد علاقه ی من است. مردم به گرمی از ما استقبال می کنند و واقعا دیوانه ی فرمول یک هستند. جو ایتالیا من را یاد مکزیک می اندازد جایی که همه در حال اهتزاز پرچم های مختلف هستند و همیشه با دیدن ما چه موقع ورود و چه موقع خروج از پیست در کنار ما حاضر شده و عکس یادگاری می گیرند. من خاطرات خوبی از مونزا دارم. وقتی در فرمول 3 مسابقه می دادم، در هر دو مسابقه از رده چهاردهم مسابقه را شروع کردم و توانستم هر دو مسابقه را ببرم. من در فرمول یک هم به سکو رسیدم و همیشه احساس خاصی به این پیست داشته ام.

من دوستان زیادی دارم که در نزدیکی اینجا زندگی می کنند و اینجا بودن یک تجربه ی واقعا لذت بخش است. به عنوان یکی از علاقه مندان به فرمول یک من عاشق مونزا هستم و مونزا جایی است که همیشه باید در آن مسابقه برگزار شود. کلید موفقیت در مونزا سرعت ترمز گیری و داشتن چسبندگی لازم و خروج بهتر است. ترمز کردن در پایان مستقیمی در حالی که خودرو تکان های زیادی دارد بسیار دشوار است. شما با زاویه ی بال کمتر و نیروی رو به پایین کمی رانندگی می کنید و داشتن بالانس مناسب حیاتی است. به دلیل کم بودن نیروی رو به پایین شما در تمام پیست احساس سبکی می کنید و نگه داشتن فرمان در پیچ ها بسیار دشوار است. دو پیچ لسمو (Lesmo) بسیار مهم هستند. شما هم باید در ترمز گیری دقت داشته باشید و در خروج هم مراقب هرزگردی چرخ های عقب باشید تا آن ها را از دست ندهید. وقتی در پارابولیکا (Parabolica) هستید باید مراقب سطح پیست باشید و فقط چند سانتی متر اشتباه در خروج جریمه ی بسیار سنگینی را به دنبال خواهد داشت .

برای آگاهی از حال و هوای دیگر تیم ها در آستانه گرندپری ایتالیا اینجا کلیک کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید