فرمول یک ایران – گرندپری ایتالیا چهاردهمین گرندپری از فصل 2016 مسابقات فرمول است که در پیست مونزا، پیستی با قدمتی تاریخی برگزار می‌شود.

تا شروع این گرندپری زمان خیلی کمی باقی مانده است و تیم ها در حال آماده سازی خود برای آخر هفته ای هیجان انگیز هستند. در بین این تنش ها و هرج و مرجی که این روز ها در مونزا برپا است سری می‌زنیم به دو راننده جوان و نسبتاً تازه کار تیم رنو تا از حال و هوای آن ها در آستانه این گرندپری با خبر شویم.

کوین مگنوسن

کوین مگنوسن

ابتدا سراغ کوین مگنوسن دانمارکی می‌رویم که در سال 2014 سابقه حضور در این گرندپری را داشته است و موفق به کسب رده دهم شده است.

حال من خوب است، در اسپا تصادف وحشتناتکی داشتم و اندکی جراحت برداشتم ومچ پایم کبود شد. در دانمارک چند آزمایش دیگر انجام دادم و روی وضعیت جسمانی ام کار کردم تا برای ایتالیا روی فرم باشم. البته که نظر اصلی را باید پزشکان FiA بدهند اما من اعتماد به نفس لازم را برای شرکت در این مسابقه دارم و کاملا آماده ام.

تاریخی که پشت اسم این گرندپری است، مسابقه را یک جور خاص جلوه می‌دهد. البته که پیست هم پیست منحصر به فردی است، مستقیمی های بلند با پیچ های تیز که اجازه داشتن سرعت زیاد را به راننده و ماشین نمی‌دهد تعدادی پیچ سرعت بالا هم دارد که چالش بر انگیز است، به طور کلی پیست لذت بخشی است. البته این مسابقه حال و هوای خاص خود را دارد.

من در رقابت های مختلف در مونزا شرکت کرده ام و حتی سکو آورده ام اما هیچوقت موفق به کسب پیروزی در مونزا نشده ام، این هدف بلند مدت من است.

جولین پالمر

جولین پالمر

جولین پالمر که تازه به فرمول یک آمده است اولین گرندپری ایتالیایی خود را تجربه می‌کند، البته او هم در رقابت های دیگر مثل GP2 در این پیست به رقابت پرداخته و آشنایی لازم را دارد.

این پیست پیشینه ای تاریخی دارد، مسابقات زیادی در اینجا انجام شده است و رانندگان زیادی پیروز شده اند، در روزهایی که که ایمنی ضعیف تر از امروز بوده ماشین های فرمول یک با سرعت فضایی در این پیست ویراژ می‌دادند من عاشق این پیست هستم. هیجان تماشاگران هم وصف ناپذیر است، صدایشان را می‌توان از داخل ماشین هم شنید. ما اینجا دانفورس کمی داریم و مسیر های طولانی که اجازه سبقت گیری بیشتری را به ما می‌دهد. مسابقه لذت بخش خواهد بود.

من در مسابقات GP2 در این پیست برنده شدم و دو بار هم در فرمول دو پیروز شدم. مطمئناً این پیست یکی از پیست هایی است که من در آن عملکرد خوبی دارم. سال گذشته هم در تمرین اول گرندپری ایتالیا با ماشین فرمول یک در این پیست چند دوری را به ثبت رساندم که حس خوبی داشت. من امیدوارانه به مسابقه پیش رو نگاه می‌کنم.

ما می‌دانیم که مسابقه دادن در مونزا دشوار خواهد بود ، علی‌الخصوص که خیلی با خصوصیات ماشین ما سازگاری ندارد. همانطور که اسپا دشوار بود، البته در اسپا از آنچه که تصور می‌کردیم بهتر کار کردیم خصوصاً در زمان گیری. ما باید عملکرد خود را نو سازی کنیم و با اعتماد به نفس مسابقه دهیم و برای کسب رده های بهتر بجنگیم پس بهتر است الان برویم و تلاش کنیم.

رنو در جدول با 6 امتیاز در رده نهم جدول تیمی قرار دارد. جولین پالمر هنوز موفق به کسب امتیاز نشده است و تمام امتیازات را کوین مگنوسن جمع آوری کرده است و خود مگنوسن نیز در حال حاضر در رده شانزدهم جدول رانندگان قرار دارد.

برای آگاهی از حال و هوای دیگر تیم ها در آستانه گرندپری ایتالیا اینجا کلیک کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید