فرمول یک ایران – در آستانه چهاردهمین گرندپری فصل که در پیست مونزا کشور ایتالیا برگزار می‌شود سری می‌زنیم به حال و هوای رانندگان تیم های مختلف تا نقطه نظراتشان را درباره گرندپری ایتالیا که از بدو تولد فرمول یک تا به امروز در تقویم مسابقات فرمول یک بوده است بدانیم.

پیش از همه سری می‌زنیم به تیم مک‌لارن و دو راننده با تجربه آن یعنی فرناندو آلونسو و جنسن باتن 

جنسن باتن

جنسن باتن

جنسن باتن که تا به حال موفق به کسب پیروزی در این گرندپری نشده است درباره پیست مونزا و مسابقه پیش رو می‌گوید:

مونزا حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد، پیستی فوق‌العاده با تاریخ و پیشینه ای که نمی‌توان آن را نادیده گرفت از طرفی دیگر با تماشاگرانی که شور و هیجان را به سبک ایتالیایی به نمایش می‌گذارند و هرج و مرجی که آخر هفته را در خود می‌بلعد. این گرندپری همچنین نشانگر این است که به همین زودی کار فرمول یک در اروپا تمام شده، و باید کوله بار سفر را برای پرواز های بلند مدت بست.

من عاشق این هستم که به پیستی بیایم که ایده ای کاملا مجزا در آن نهفته است. پیست هایی مثل اسپا، هیچ شکی در آن نیست که هواداران آن را در کنار سنگاپور ، سوزوکا و موناکو دوست دارند و البته مونزا . مردم فکر می‌کنند مونزا یعنی پیستی با مستقیمی های زیاد و پیچ هایی باریک اما اینگونه نیست پیچ هایی مثل لزموز یا شیکین آسکاری و پیچ پارابلیکا پیچ های با عرض زیاد و سرعت بالا هستند که دقت و توانایی بالایی را طلب می‌کنند. این پیست بی‌نظیر است.

فرناندو آلونسو

فرناندو آلونسو

فرناندو آلونسو اما تا به حال دو بار در سال های 2007 و 2010 موفق به کسب پیروزی در این گرندپری شده است که یکی از این پیروزی ها با مک‌لارن بوده است.

همانطور که در آذربایجان دیدیم یا بهبود هایی که هوندا انجام داده است و با توربو های جدید سرعت ما به طرز قابل توجهی بهبود پیدا کرده است و مونزا هم پیستی است با مستقیمی های فوق سریع و خیلی طولانی. مسابقه سریعی را پیش روی خود می‌بینیم، مسابقه ای که در یک چشم به هم زدن به پایان می‌رسد. البته این همیشه لذت بخش نیست که با آن سرعت فوق‌العاده و با چسبندگی کم مسابقه داد.

من خاطرات زیادی از مسابقه دادن در ایتالیا را در ذهن دارم،در کنار تیفوسی ها موقعیت این را داشته ام که محبوب آن ها باشم و گاهی اوقات هم آن ها مرا طرد کرده اند. ایتالیایی ها هیجان فوق‌العاده دارند و این موضوع است که هرساله مونزا را به شکل های مختلف جذاب می‌سازد. مونزا تجربه فوق‌العاده هیجان‌انگیز و بی‌نظیری است چونکه پیوند دهنده دو قسمت مهم از تقویم مسابقات به یکدیگر است.

برای آگاهی از حال و هوای دیگر تیم ها در آستانه گرندپری ایتالیا اینجا کلیک کنید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. ehsan

  0

  0

  دلم میسوزه این بنده خدا با این همه استعداد و تجربه با حسرت به ماشین مرسدس نگاه کنه و با مک لارن مسابقه بده!!فرناندو فقط یک ماشین قوی و یک تیمی میخواد که پشتش باشن.نه مثل روزبرگ بیچاره تیمش همش هوای همیلتون رو داشته باشه اما ماشینش خوب باشه!!!

 2. Sina j.v.n

  0

  0

  مکلارن تونست توی اسپا که پیست سرعتی هست ویلیامز رو شکست بده.
  اگه توی مونزا هم بتونن امتیاز بگیرن دیگه برای سال بعد میتونن خطرناک باشه.
  FA14.

  • هومن

   0

   0

   بشدت موافقم پارسال تو اینجور پیست ها مک لارن اخر مستقیمی میرفت رو لیمیتر.خخخخ.اینقد اوضاع ناجور بود امسال که دارن از الان خط ونشون میکشن برا سال بعد بشدت منتظر سنگاپورم یه دوسه تا اتفاق بیفته باتن و الونسو هم رو فرم باشن احتمال سکو وجود داره.چون همه میدونید مک لارن ماشینش طراحی شده برا اینجور پیست ها.

   • Ali n

    0

    0

    سکو تو سنگاپور حتی با اتفاقات عجیب هم بعیده
    مرسدس – ردبول – فراری تو پیست های مشابه سنگاپورهمچنان از مک لارن جلو هستن

دیدگاه خود را بیان کنید