فرمول یک ایرانسباستین فتل که امروز در پیچ اول پیست اسپا فرانکوشامپ با هم تیمی خود کیمی رایکونن برخورد داشت، مکس ورشتپن را مقصر این حادثه می‌داند.

سباستین که در آغاز مسابقه استارت خوبی را از خود به نمایش گذاشته بود در پیچ اول با هم تیمی خود برخورد کرد و باعث شد که بال جلوی مرد یخی آسیب ببیند خود فتل هم پس از برخورد اسپین شد و به جایگاه آخر مسابقه رفت.

از طرفی مکس ورشتپن هم استارت نسبتا ضعیفی داشت سعی داشت در همان پیچ اول جایگاه خود را پس بگیرد بنابراین در حال طی کردن پیچ از داخلی ترین نقطه آن بود که او هم به رایکونن برخورد کرد و نتیجه این برخورد شکسته شدن بال جلوی مکس بود. فتل هم همین حرکت ورشتپن را دلیل تصادف خودش با هم تیمی اش می‌بیند.

این مرد آلمانی تبار در این باره می‌گوید:

من استارت فوق‌العاده ای داشتم، بهتر از مکس و کیمی. وقتی به پیچ رسیدیم من دوم بودم، درست پشت سر روزبرگ؛ کیمی رو نمی‌دیدم چون حدود نیمی از ماشینم جلوتر از او بود. مکس هم او را نمی‌دید چون داخل نقطه کور اوبود.

من از بیرون داشتم پیچ رو طی می‌کردم، مکس هم داشت کار عجیبی رو انجام می‌داد و از داخل پیچ سعی داشت که از کیمی سبقت بگیرد. به همین دلیل کیمی نتوانست پیچ را به طور درستی طی کند و با من برخورد کرد. داخل آن پیچ جایی برای سه تا ماشین نیست. بنظرم رانندگی امروز ورشتپن زیاد هوشمندانه نبود.

پیچ اول اسپا

پیچ اول اسپا

در ادامه مسابقه هم کیمی رایکونن و مکس ورشتپن بازهم با یکدیگر برخورد هایی داشتند که رایکونن به شدت از این برخورد ها عصبانی بود.

من مکس را خیلی دوست دارم، سبک رانندگی حریص گونه ای داره. این حق مسلم همه راننده ها است که از جایگاه خود دفاع کنند اما نباید در این کار زیاده روی صورت بگیرد . مکس امروز زیاده روی کرد و می‌توانست خطر آفرین باشد مخصوصا مواقعی که در منطقه ترمز گیری به طور ناگهانی دست به بستن راه راننده های دیگر می‌زد.

این به ضرر خود مکس بود که راه من را ببندد چون من سرعت بیشتری داشتم و بالاخره از او سبقت می‌گرفتم اینگونه دفاعی رانندگی کردن باعث می‌شود که خود او زمان از دست دهد.

سباستین فتل با اینکه مسابقه را در رده ششم به پایان رسانده است اما از این عملکرد ناراضی نیست. او اعتقاد دارد که فراری در این مسابقه عملکرد خوبی داشته است.

ماشین من و کیمی آسیب دیده بود و بعد از برخورد زمان زیادی از دست دادیم. شاید اگر این اتفاقات نمی‌افتاد میتوانستیم مسابقه را با سکو پشت سر بگذاریم. اما متاسفانه آسیب های ماشین من و کیمی این اجازه را به ما نداد.

 

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. هومن

  0

  0

  برام مهم نبود مقصر بود یا نه ولی به نفع همیلتون شد ومن به شخصه خوشحالم.ولی راننده تو این سطح نباید کارای احساسی بکنه.حسی که الان فتل داره همیلتون تو2009 داشته.

  • هومن

   0

   0

   همیلتون بره مانور باز ازش حمایت میکنم.خیال شما راحت. تو مزخرف ترین سال های فرمول یک به همیلتون علاقه مند شدم تو سالی که خیلی کم برد داشت. صدای فتل-فتل گوشم رو داشت کر میکرد.حالا میخاد ورق برگرده یا برنگرده.بعد همیلتون هم میشم مث پیر مردا یکشنبه ها از جنگیدن بقیه برا برد لذت میبرم.ولی حالا که همیلتون هست: درود بر پرافتخار ترین راننده بریتانیا و جسور ترین دنیا.مث بقیه نیسم ملییت ونژاد انتخاب کنم مث بورکینافاسو بعد اگه اون یکی نبرد برم سراغ اون یکی.

دیدگاه خود را بیان کنید