فرمول یک ایرانفرناندو آلونسو عملکرد مک لارن هوندا در مسابقه ی بلژیک ( راه یابی به مرحله ی سوم تعیین خط و بدست آوردن امتیاز) را غیر قابل تصور خواند.

هوندا با دست پر به اسپا آمد و هفت توکن خود را برای آپدیت موتور احتراق داخلی و توربو شارژر، مصرف کرد.

آلونسو، با توجه به پنالتی و مشکل فنی ماشینش، تعیین خط را از دست داد، اما هم تیمی او، جنسن باتن توانست به Q3 راه یابد.

آلونسویی که مسابقه را از رده ی آخر شروع کرده بود، در پایان مسابقه را جلوتر از راننده ی فراری و ویلیامز به اتمام رساند و در این باره گفت:

بعد از تمرین دوم، مسابقه ی امروز اولین جلسه ای است که آن را به اتمام رساندم.

بعد از پشت سر گذاشتن بد شانسی های زیاد در این آخر هفته، قطعا این یک مسابقه ی خوب بود. تمام بد شانسی ها با حوادث و سیفتی کار و پرچم قرمز مسابقه به موفقیت تبدیل شد.

ما خودمان را در موقعیت عالی در رده ی چهارم دیدیم.

ما نمی توانستیم، سباستین، همیلتون و پرز را پشت سر خود نگه داریم زیر آن ها بسیار سریع بودند اما من فکر می کنم جایگاه هفتمی برای تیم بسیار عالی است.

در بین ده نفر اول تعیین خط بودن با جنسن و امروز نیز جز ده نفر برتر مسابقه بودن و بدست آوردن امتیاز در پیستی مانند اسپا در این چند ماه واقعا غیر قابل تصور است، بنابراین این یک خبر خوب است.

ما نمی توانستیم با ویلیامز در سال گذشته و در بلژیک رقابت کنیم یا حتی در چند ماه گذشته، بنابراین ما در مسیر درستی قرار داریم، مطمئن باشید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

11 دیدگاه

 1. Sina j.v.n

  0

  0

  ایول به مکلارن با اون آپدیتش.
  عجب استارتی زد آلونسو و همیلتون.
  اگه اینجوری پیش بره هوندا سال بعد میتونه برای قهرمانی رقابت کنه.
  FA14.

 2. Soheil

  0

  0

  از مسابقه اسپا به بعد ديدم نسبت به هميلتون عوض شد واقعا
  الان ديگه هم لوييزو دوس دارم هم نيكو
  ولي چون نيكو هيچي قهرماني نداره به نظرم حيفه كه چنين راننده اي حتي ١ قهرماني ام نداشته باشه
  بخاطر همين بيشتو دوس دارم نيكو قهرمان شه
  ولي اين اين كامنت هاي فناي لوييزو كه ميخوني بي دليل از هميلتون متنفر ميشه ادم
  سعي كنيم به هيچ كدوم از اين 22 راننده توهين نكنيم چون واقعا گرفتن سوپرلايسنس فرمول ١ كار هر كسي نيست

 3. enzo zxx

  0

  0

  خب حسین آقا میبینم حکم هم صادرمی کنی خیلی خنده داره { همیلتون بالاترازفرناندو آلونسو ریکاردو بالاترازفتل} نمیخوام بااغراق حرف بزنم اما یکم تحقیقاتت رو ببربالا بعد بیا اصلاحکمرانی کن تو2010تا2013فاصله موتورهاخیلی کم بود اون سال ها ماشین ها هرفصل 8تاپاورپوینت داشتن قدرت ردبول ومرسدس وفراری ومکلارن هرچهارتا ماشین اگه تا8بارازپاورپوینت استفاده میکردن آخرای فصل همشون 830hpمیشدن و همشون18000rpm اون مواقع 4تاماشین برای قهرمانی میجنگیدن نه مثل الآن که 2تارانندیه مرسدس برای قهرمانی سرهمو میخورن حالاآقای هومن توهم فکرکن این ها تراوشات و توهمات خود ساخته منه اصلا من روان پریش اما من ازمقاله هاتحقیق می کنم حالا هرچقدرمیخواین دیسلایک بدین

  • هومن

   0

   0

   جوری میگید از مقاله ها انگار ما از خودمون حرف میزنیم.ماهم مطالعه میکنیم بعد حرف میزنیم.اما قبول کن ردبول از بقیه تو اون سال ها قوی تر بود و اونقدرا هم که شما میفرمایید نزدیک نبود.استناد میکنم به مقاله هاتون:خواهشا یه نگاه ساده به اختلاف امتیازی فتل رده یک در سال 2011 و 2013 وباتن و الونسو رده دوم اون دوسال بندازید اونموقع مفهوم سلطه رو بهتر درک میکنید.امادر مورد همیلتون-الونسو برا بار هزارم دارمقایسه کنم(برخلاف میل) میایم بررسی میکنیم سال به سال تا 2013 از 2014 به بعد حساب نمیکنیم چون خدا میدونه اخرش به کجا ختم میشه.(جالبه وقتی راننده های مورد علاقشون تو اوجن و تو سلطه هستن میان میگن نگااااااا رانندمون. وقتی اوج نیستن میشن بچه خوب)2007:توی برد ها سکو ها ریتایر ها و امتیاز ها کاملا برابر.(این 2007 کلی نکته داره ولی خب عقل دارید دیگه ادامه نمیدم فقط محض اطلاع همیلتون سال اول بود و الونسو بعد دو سال قهرمانی)2008:ازنظر امتیازی همیلتون با اختلاف تعداد برد با اختلاف سکو با اختلاف شکست داده.2009:مثل 2008 با این تفاوت که الونسو هیچ بردی کسب نکرده(البته این مقایسه ها زشته خودمم اینو میدونم که الونسو تیمش ماشین رقابتی تهیه نکرده بود ولی ایشون چون به این نکته اشاره کرده بود مجبور شدم.از طرفدارای الونسو عذر میخام)2010:بازگشت خوبی برا الونسو بود از همه نظر همیلتونو شکست داد نوش جونش.ولی ازنظر امتیازی به هم نزدیک بودن.2011:بردهای همیلتون بیشتره ولی از نظر سکو وامتیاز میبازه.2012:برد های همیلتون بیشتر ریتایر ها بیشتر ولی از نظر امتیازی الونسو جلوتر.2013:ازهمه نظر الونسو بهتر.از2013 به بعد تا الانم که نگم بهتره اونوقت شما از یه پسر 12 ساله که این امار هارو تا امروز نگا میکنه به خودش نباید حق بده که همیلتون رو بالای الونسو بنویسه.دیگه ویکی پدیا رو کپی پیس کردم. باز شما میشی مطالعه کن ما می شیم بی سواد.ای خدااااااااااااااااااا همیلتون باید بمیره(زبونم لال)تا بس کنید و باورش کنید.

 4. Ali n

  0

  0

  ایشالا سال بعد مک لارن – هوندا و آلونزو رقابتی باشن تا در عمل هم به دوستان ثابت بشه کا ال نانو کاملترین راننده 10 سال اخیر فرمول یک هست.

دیدگاه خود را بیان کنید