فرمول یک ایران: مکس ورشتپن ، اعتراضات کیمی رایکونن را مسخره خواند و گفت که به آن ها توجهی نمیکند. این دو راننده سه بار در گرندپری بلژیک تا مرز تصادف پیش رفتند اما خوشبختانه هر دو از پرچم شطرنجی گذشتند.

برخورد اول زمانی بود که در پیچ اول سباستین فتل ، همتیمی خود را به سمت مکس روانه کرد و دو خودرو دچار حادثه شدند و خود فتل هم اسپین شد.

اما جدال آن ها در چند دور بعد، در پیچ لکومب بود که خشم مرد یخی را برانگیخت. جایی که کیمی مجبور شد  از پیست خارج شود تا به جوان هلندی برخورد نکند. همین ماجرا باعث شد تا کیمی با خشم به رانندگی او اعتراض کند:

کاملا مشخص است که مکس علاقه ی خاصی به بیرون راندن من از پیست دارد!

این پبام رادیویی را وقتی گفت که مجبور شد جایگاهی که از خارج پیست کسب کرده بود به مکس پس بدهد.

وقتی دوباره این اتفاق در مستقیمی کمل رخ داد، کیمی فریاد زد:

این مسخره است! این راننده ی لعنتی دائم در حال پیچیدن به چپ و راست است! درست زمانی که من به حداکثر شتاب رسیده ام.

اما ورشتپن خود را مقصر نمیداند و اظهارات کیمی را دروغی بزرگ میخواند.

کیمی باید این حرف را در پیچ اول میزد. فیلمبرداری همه چیز را مثل روز روشن میکند و معلوم میشود چه کسی در حال غر زدن است!

برخورد ورشتپن و رایکونن

برخورد ورشتپن و رایکونن

به دور اول نگاه کنید. نه، من جایگاهم را به راحتی به کسی تقدیم نمیکنم. به نظرم حرف های کیمی دروغ هستند. من در حال دفاع از جایگاهم بودم. اگر کسی خوشش نمی آید، مشکل خودش است!

مکس از برخورد دور اول با فراری ها میگوید:

استارت خوبی نبود. اما من برای سبقت آماده بودم. هیچ کدام از لاستیک هایم قفل نکردند اما آن ها( فراری ها) در پیچ ناگهان به من فشار وارد کردند.من خط داخل را داشتم. کیمی از کنار من قصد سبقت داشت. همان موقع فتل وارد شد. به پیچی وارد شد که دو ماشین در آن در حال پیچیدن بودند!

بال جلوی خودروی من دچار آسیب شد. کف خودرو نابود شد و مسابقه ی من همان جا به اتمام رسید.

مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر هم اعلام کرد که تصادف مکس در دور اول به خودروی او آسیبی شدید وارد کرد و این مساله باعث شد او سرعت رقابتی نداشته باشد و از کسب امتیاز باز بماند.

کار مکس بعد از تصادف پیچ یک خیلی سخت شد. بال جلو را تعویض کردیم اما به اسپلیتر جلوی او آسیب شدیدی رسید و این یعنی یک و نیم ثانیه کند شدن در هر دور. بدشانس بود که این اتفاق در دور اول برای او افتاد. از خارج پیچ به او فشار آوردند. سه ماشین و یک پیچ جور در نمی آید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

 1. مهران

  0

  0

  انگار مکس میخواد یک شبه قهرمان بشه
  مطمئنا اگه همیلتون پنالتی نمیگرفت و راننده های فراری با هم تصادف نمیکردن ، ورشتپن انقدر شاخ نمیشد

 2. مهدی

  0

  0

  من فکر می کنم پیچ اول تقصیر فتل بود چون باید بازتر می پیچید . اما از اینکه مکس پنالتی نگرفت تو این مسابقه تعجب کردم . دفاع کردن یه چیزه و اینکه استارت بدی بزنی بعد با برخورد با دیگران یا بستن راه بخوای جبران کنی یه چیز دیگست … بی تجربگی کرد و علاوه بر خراب کردن مسابقه برای فراری ها ، برای خودش هم مسابقه را خراب کرد …

دیدگاه خود را بیان کنید