فرمول یک ایران: سباستین فتل از پیشرفت خودروی فراری در طول فصل تقدیر کرد. تیم فراری بعد از یک جمعه ی نه چندان خوب، در تعیین خط عملکردی خوب داشت. عملکردی که باعث شد او و همتیمی فنلاندی اش ، کیمی رایکونن مسابقه ی بلژیک را از ردیف دوم استارت بزنند.

تیم های دیگر هم در حال تلاش هستند اما ما خودروی خود را تقویت کردیم. اواخر تایم گیری مثل تمرین روز قبل شد اما در کل خوب بودیم.

روی تنظیمات کار کردیم و داون فورس را بیشتر کردیم. بالانس خودرو هم بهتر شد. مطمئنم در سکتور دوم که پیچ های تند و تکنیکی وجود دارد اگر کمی بیشتر با خودرو ارتباط برقرار کنیم، میتوانیم تایم بهتری به ثبت برسانیم. در کل نسبت به گذشته پیشرفت داشتیم. مثلا همین دیروز که ماشین اصلا بالانس خوبی نداشت و امروز مشکل کاملا حل شد.

از پارسال درس های زیادی گرفتیم و طبیعی است که در این پیست سریعتر باشیم. هم قدرت موتور را افزایش دادیم و هم شاسی را تقویت کردیم. به خاطر همین در اسپا رقابتی تر به نظر میرسیم.

علی رغم پیشرفت ها فتل اقرار کرد که در تعیین خط امروز، زورش به مرد یخی نرسید.

در آخرین اقدامم برای ثبت یک دور سریع در تمرین سوم، در خودرو لرزشی به وجود آمد و نتوانستم آن طور که باید کارم را به اتمام برسانم. در تعیین خط کیمی از من بهتر بود. گمان میکنم مسابقه ی جذابی بشود.

فتل این لرزش تمرین سوم را  برای ما توضیح داد

چسبندگی در آن حد که انتظار داشتم نبود. تایم های خوبی داشتم. هنگام خروج از پیچ آخر و ورود به مستقیمی ناگهان لاستیک ها دچار هرزگردی شدند. به نظرم همه دچار این مشکل شده بودند. با این تایر ها حتی اگر یک دور هم بزنید به سرعت داغ میشوند. به نظر میرسید همه ی خودرو ها در شیکین آخر چسبندگی را از دست میدادند. بعضی بیشتر و بعضی کمتر. ناراحتم چون نتوانستم هنگام خروج حداکثر سرعت را از خودروی خود بگیرم و با آمادگی کامل از پیچ آخر خارج شوم.

سباستین فتل

سباستین فتل

از بحث لرزش ها که بگذریم، مرد آلمانی از انتخاب خوب تایر در مرحله ی دوم تعیین خط هم ابراز خرسندی کرد. قرمز ها سریعترین تایم خود در این مرحله را با تایر های سافت زدند و این بدان معناست که مسابقه را با همین تایر ها آغاز خواهند کرد.

ما هر دو با تایر های سافت استارت خواهیم زد. امیدوارم رقابت مثل امروز نزدیک باشد. باید دید. واقعا در این پیست با سوپرسافت نمیشود مسابقه داد به خاطر همین از ترکیب سافت استفاده کردیم.

فتل که انتظار داشت مرسدس ها تایم های سریعتری با سوپرسافت بزنند، اعلام کرد که با دیدن این نتایج شوکه شده است

واقعا تعجب کردم که مرسدس با این ترکیب لاستیک ها (سوپرسافت) مثل همیشه خیلی سریعتر نبودند. البته آن ها از همه ی تایر های خود استفاده نکردند. همه چیز فردا مشخص میشود.

تایر هایی که تیم ها در اختیار دارند مشخص است اما استراتژی استفاده از آن ها چیزی است که تا فردا باید منتظر فهمیدن آن باشیم. ما برنامه ی خود را داریم. با سافت استارت میزنیم و در ادامه ی مسابقه هم به راهبرد مشخص شده ی خود عمل میکنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

  1. Saeed

    0

    0

    موفق باشی……

    دیگ خدا رو شکر اونقدری فراری سریع هست ک اگ با مهارت راننده هاش جمع بشه برنده شن.چون فتل و کیمی امسال تو اوجن.

دیدگاه خود را بیان کنید