فرمول یک ایران – پس از تعطیلات تابستانی، فرمول یکی ها برای برگزاری سیزدهمین مسابقه ی فصل به بلژیک می روند، پیست اسپا افسانه ای میزبان گرندپری بلژیک است و ما در این پست ها به صحبت های راننده ها قبل از این گرندپری می پردازیم.

برای چهارمین مصاحبه به سراغ فورس ایندیا و راننده هایش رفته ایم.

نیکو هالکنبرگ:

بعد از گذراندن تعطیلات و کنار خانواده بودن وقت بازگشت به هیجان مسابقات است. تعطیلات نیم فصل موقعیت مناسبی برای استراحت و ریکاوری است و چه جایی بهتر از بلژیک برای بازگشت. پیست اسپا یکی از هیجان انگیز ترین پیست های تاریخ است و رانندگی در آن بسیار لذت بخش برای راننده ها است. در اینجا چالش های فراوانی وجود دارد. پیچ های سریع، تغییرات ارتفاع و سرعت های بالا جذابیت رانندگی را دو چندان می کند.

شاید خیلی از راننده ها از پیچ اروژ صحبت کنند اما پیچ مورد علاقه من پیچ پوهون است (پیچ های 10 و 11 به چپ با شیب رو به پایین). اروژ و ریدیلون شاید از معروف ترین پیچ های فرمول یک باشند اما چالش اصلی به نظر من در قسمت های دیگر پیست است.

شور و هیجان زیادی برای بازگشت دارم و این پیست واقعا آدم را جذب خودش می کند. این پیست سبک مخصوص خود را دارد درست مثل اسپانیا، مجارستان و کانادا. ما در نیم فصل روند رو به رشدی را داشتیم و امیدوارم به این روند ادامه دهیم.

سرجیو پرز:

تعطیلات فرصت خوبی برا استراحت بود. در نیم فصل مسابقات فشرده ای را داشتیم و فرصت کافی برای ریکاوری نبود. من اوقات خوشی را در مکزیک در کنار خانواده، دوستان و سگم گذراندم. بودن در خانه فوق العاده هست و من برای بازگشت به مکزیک و این بار مسابقه دادن در مکزیکو سیتی لحظه شماری می کنم.

بلژیک یک پیست تاریخی با پیچ های افسانه ای است. با وجود پیچ های مانند اروژ هیچ وقت مسابقه خسته کننده ای را شاهد نبودیم. این پیست، پیست بزرگان است و با کوچک ترین اشتباه تاوان بزرگی خواهید پرداخت. با وجود پیچ های سریع کمی رانندگی سخت و البته لذت بخش است.

من خاطرات خوبی در اینجا دارم. در مسابقات GP2 برنده شدم و سال گذشته نیز در دور اول رقابتی با همیلتون برای رده اول داشتم. کلید سریع بودن در اسپا داشتن توازن کافی در نیروی رو به پائین خودرو است. این کار برای سریع تر بودن خودرو در سکتور یک بسیار اهمیت دارد. حمله و دفاع کردن در سکتور یک بسیار جالب خواهد بود ولی باید مراقب سکتور دو بود. بالانس آئرودینامیکی می تواند شما را به سکو برساند یا آخر هفته شما را زود تمام کند.

ما در چند مسابقه آخر نیم فصل اول واقعا قوی بودیم و امیدوارم بتوانیم این روند را در نیم فصل دوم ادامه بدهیم. برای مبارزه برای رده چهارم قهرمانی جهان نیاز به حضور قوی در مسابقات نیم فصل دوم داریم. من واقعا از رانندگی و کار در این تیم خوشحالم، می دانم برای رسیدن به هدف خود امکانات کافی را در اختیار داریم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید