فرمول یک ایران – پس از تعطیلات تابستانی، فرمول یکی ها برای برگزاری سیزدهمین مسابقه ی فصل به بلژیک می روند، پیست اسپا افسانه ای میزبان گرندپری بلژیک است و ما در این پست ها به صحبت های راننده ها قبل از این گرندپری می پردازیم.

این بار نوبت تیم ردبول و راننده هایش است.

دنیل ریکاردو:

من تعطیلات تابستانم را در آفتاب کالیفرنیایی گذراندم. خیلی خوب بود، چند تا دوست پیدا کردم و رفیق فابریک هایم هم از کشورم آمده بودند. تفریح های خوبی داشتیم، خیلی درباره ی مسابقه ها حرف نزدیم و کلا بی خیال این قضایا شدیم. وقتی دیدم دوستانی که سالی یک یا دو بار می بینمشان به این تعطیلات آمده اند بی نهایت خوش حال شدم.

اسپا باحال است و پیست فوق العاده است. خیلی تاریخی، سریع و روان است. دو سال پیش در آن جا برنده شدم پس برای من پیست خوبی به شمار می آید. آب و هوای پیست اسپا خنده دار است، در یک قسمت می توانید آفتاب را داشته باشید و در قسمتی دیگر باران می بارد. شما معمولا طرفداران زیادی را آن جا می بینید، هر ساله می آیند، خوب است که طرفداران واقعی فرمول یک را ببینید. سیب زمینی سرخ کرده و وافل غذاهای سنتی آن جا هستند، خیلی با رژیم راننده ها هماهنگ نیستند ولی واقعا خوش مزه اند.

بعد از اسپا به ایتالیا می رویم. بهترین جای دنیا برای پیتزا خوردن. خیلی باحال است و منم عاشقشم. طرفداران در ایتالیا هم فوق العاده اند، دیوانه ی مسابقه هستند و با جان و دل دوستش دارند. من پیست را که از میان پارک می گذرد دوست دارم، مسابقه دادن در آن جا خوب است و موقعیت های سبقت گیری نیز وجود دارند.

مکس ورشتپن:

بعد از شروعی سخت و خسته کننده تعطیلات تابستانی زمان خوبی برای آرام شدن بود. من اوقاتی را با خانواده ام گذراندم، کمی استراحت کردم و خوش گذراندم. رفتن به اسپا برای آخر هفته خوب است، طرفداران بلژیکی زیادی خواهند آمد، هلندی ها هم می آیند. همه ی آن ها به یکی از محبوب ترین پیست ها در تقویم فرمول یک می آیند. سال پیش آخر هفته ی فوق العاده ای در آن جا داشتم پس امیدوارم که امسال هم نتیجه ی بهتری بگیریم.

اسپا طولانی ترین پیستی است که در آن مسابقه خواهیم داد، سال پیش برای بررسی پیست پیاده رفتم و حس کردم خیلی طولانی است، پس امسال فکر کنم با دوچرخه به پیست بروم. سال پیش در یک دمو پیست را اشتباه رفتم، جالب بود و خیلی تفاوت داشت. سرازیری اروژ (پیچ 3 و 4 اسپا) خیلی ترسناک بود، بشکه ها برای این کار ساخته نشده اند ولی به خیر گذشت و هر آدمی شانس امتحانش را پیدا نمی کند.

بعد از اسپا، مونزا را داریم، چون هم پیستی است که به خاطر تاریخش جالب است و هم این که رانندگی در آن لذت بخش است. غذایشان بهترین در دنیاست. اوقات زیادی را در ایتالیا گذرانده ام پس بازگشت به آن جا، دیدن دوستان قدیمی و خوردن غذاهای محلی فوق العاده خواهد بود. نمی توانم بیش تر از این برای رفتن به آن جا صبر کنم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

  1. ali911

    0

    0

    از همین الان بحث مونزا داغتر از اسپا دنبال میشه. همیلتون که پنالتیهاشو تو مونزا مصرف می کنه و فک نکنم ردبول تو مونزا از فراری سریعتر باشه. مثل کانادا و باکو. امیدوارم یه رقابت عالی بین رزبرگ و وتل و رایکونن داشته باشیم. با اولین قهرمانی این فصل فراری توی پیست خانگی.
    طرفدارای همیلتون منتظر دیسلاکم.

دیدگاه خود را بیان کنید