فرمول یک ایران:تیم بریتانیایی مانور اعلام کرد از امروز به همکاری خود با ریو هاریانتو پایان میدهد و راننده ی نوزده ساله ی فرانسوی استبان اکون را جایگزین او میکند.

ریو هاریانتو بعد از امضای قرارداد در ماه ژانویه به اولین راننده ی اندونزیایی فرمول یک بدل گشت اما در کمتر از یک فصل حامیان مالی وی اعلام کردند حاضر به پشتیبانی از این راننده ی جوان نیستند در همین حال راننده ی دوم مانور اعلام کرد که این فسخ قرارداد حتمی شده و دیگر برای این تیم رقابت نخواهد کرد.

مانور طی نامه ای از حامی اصلی هاریانتو (دولت اندونزی و شرکت نفتی پرتامینا) درخواست مبلغ قابل توجه هفت میلیون یورو را جهت ادامه ی همکاری با هاریانتو کرده بود اما دولت اندونزی و شرکت مذکور حاضر به پرداخت این مبلغ نشدند و این تیم بریتانیایی از قطع همکاری با ریو خبرداد.

استبان اکون

استبان اکون

دیو رایان مدیر تیم مانور در مصاحبه ای اعلام کرد

متاسفانه علی رغم تمام تلاش ها و مذاکرات به نقطه ای رسیدیم که باید به گزینه های دیگر فکر کنیم.

بنا به گفته ی آقای رایان به هاریانتو پیشنهاد شده است که برای نه مسابقه ی نیم فصل دوم، به عنوان راننده ی رزرو در تیم بماند.

استبان اکون راننده ی نوزده ساله ی فرانسوی اولین استارت خود را در فرمول یک در گرندپری بلژیک خواهد زد و همتیمی جدید پاسکال ورلاین آلمانی خواهد شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

  • هومن

   0

   0

   نه نه نه نه این حرفو نزن خیلی مانور کوچیکه برا استوفل در ضمن اگه میومد چون راننده خوبیه دیگه مانور سال های بعد ول کنش نبود که. قشنگ نابود میشد.سالهای بعدی به امید خدا داخل مک لارن غوغا میکنه.

   • saeed

    0

    0

    شاید حق با تو باشه.مثل ژول بیانکی.

دیدگاه خود را بیان کنید