فرمول یک ایرانفرناندو آلونسو راننده ی اسپانیایی تیم مک لارن، زمان بندی فرمول یک برای تغییر قوانین را مورد ستایش قرار داد.

در قوانین جدید شاسی، آئرودینامیک و لاستیک ها تغییر خواهند کرد، تغییراتی مربوط به توربوشارژر هم در سال 2014 صورت پذیرفتند و افرادی معتقند که تیم ها تازه داشتند به سطح یک دیگر در فرمول یک می رسیدند.

اما آلونسو اعتراف می کند که علاقه اش به رانندگی در این دوره کم شده بود.

آلونسو گفت:

سال بعد من هم سهمی بین بالانشین ها خواهم داشت.

مهم ترین مسئله این است که من هم لذت خواهم برد. در 2017 به پاسخ سوال هایم خواهم رسید، مثلا این که سرعت ماشین ها به اندازه ی گذشته است یا نه؟ یا این که باید دوباره لاستیک و سوختم را حفظ کنم یا نه؟

آلونسو امیدوار است با اجرایی شدن قوانین جدید، مک لارن تیمی باشد که به سلطه ی مرسدس پایان می دهد.

آلونسو افزود:

ما قدرت بیشتری نیاز داریم. حتی اگر موتور هوندا به اندازه ی موتور مرسدس قدرت داشته باشد باز هم کافی نیست، زیرا مرسدس مجموعه ی کامل و بی نظیری دارد.

به همین دلیل است که فرمول یک به قوانین جدیدی برای تغییرات نیاز دارد.

بعضی از افراد با اجرایی شدن قوانین جدید مخالف هستند و ماندن فرمول یک در شرایط فعلی را بهتر می دانند، مانند توتو ولف، رئیس تیم مرسدس که می گوید قوانین جدید هم فقط باعث می شود که تیم دیگری سلطه اش بر فرمول یک را آغاز کند.

آلونسو در این باره گفت:

سوال همین است، اما حداقل این قوانین به بقیه امید می دهد وگرنه مرسدس به همین یکه تازی اش ادامه خواهد داد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

 1. محمد

  0

  0

  حتی با تغییر قوانین هم خیلی نباید به مک لارن امیدوار بود. مک لارن در سال آینده فقط میتونه برای گرفتن سکو امیدوار باشه و رقابت کنه. قهرمانی در فرمول یک چیزی نیست که با اختلاف یک و نیم ثانیه ای در طول یک فصل بهش رسید. فرمول یک به ما خیلی درسها داده. در طول سالهای گذشته دیدیم که گاهی وقتها یک فصل کامل زمان برده تا یک تیم اختلاف دو دهم ثانیه ای رو بتونه جبران کنه. ولی الان این اختلاف برای مک لارن چیزی حدود یک ثانیه و سه دهم هست! یادمون نره که دو هفته پیش در هوکنهایم مک لارن ها حتی توسط فراری ها هم لپ شدند. پس اختلاف خییییلی زیاده. اینجا فرمول یکه و عرصه رقابت بسیار سخته.
  متأسفانه بعضیها گمان میکنند که با تغییر قوانین در سال آینده مک لارن یا فراری و… به عرصه رقابت برای قهرمانی میرسند. مگر قراره مرسدس بیکار بشینه و منتظر باشه بقیه تیمها بهش برسند؟!
  در حالیکه اونها باز هم از لحاظ موتور و شاسی و آیرودینامیک قویتر میشن و رقابت سخت تر میشه.

  • Ali n

   0

   0

   سال 2008 ردبول تو باقالی ها بود ولی با تغییر قوانین 2009 با بران برا قهرمانی جنگید
   سال 2013 مرسدس تیم سوم بود (یعنی چیزیی حدود 1ثانیه فاصله )با تغییر قوانین سال بعد قهرمان شد.(با حداقل 1ثانیه اختلاف )
   این یعنی ردبول تو یه سال چیزی حدود 2 ثانیه سری شد
   مرسدس هم چیزی همون مقدار
   هردوتاشم تو عرض 1 سال

   • هومن

    0

    0

    مرسدس 2013 فراری رو شکست داد و دوم شد.

 2. پسر خشن96

  0

  0

  واقعا طرز فکر بعضی ها رو درک نمیکنم……اخه چطور انتظار دارید که ماشینی که بین یک ثانیه تا یک و نیم ثانیه با برترین ماشین اختلاف داره…سال بعد راننده هاش بتونن برای قهرمانی بجنگن…حتی با تغییر کلی قوانین….بهترین فرصت هست برای مکلارن تا بتونه جز چهار تیم برتر باشه که مطمنا تیم چهارم هست سال بعد

   • پسر خشن96

    0

    0

    نمیدونم چی بگم والا اما شما داری میگی سال بعد الونسو برا قهرمانی میجنگه..این حرفات رو خوب یادت باشه…سال بعد میام زیر یکی از پست ها تو همین سایت بهت نشون میدم که در اشتباه بودی کاملا…..soon

   • Sina j.v.n

    0

    0

    شماها با منفی هاتون حال کنید??.

دیدگاه خود را بیان کنید