فرمول یک ایران – میکا هاکینن قهرمان دو دوره ی رقابت های فرمول یک پذیرفت که انتقادش از مکس ورشتپن درست نبود، هاکینن ورشتپن را به خاطر ورود به فرمول یک با 18 سال سن مورد انتقاد قرار داده بود.

هاکینن بیان کرده بود که ورشتپن آماده ی ورود به فرمول یک با تورو روسو در 18 سالگی نیست و گفته بود که به فردی با این سن و سال اجازه ی رانندگی در فرمول یک را نمی دهد.

اما هم اکنون ورشتپن خود را ثابت کرده است و تبدیل به جوان ترین فردی شد که یک مسابقه ی فرمول یک را برده است، حالا هاکینن از گفتن این که اشتباه کرده است خوشحال است.

هاکینن گفت:

شخصا فکر می کردم که او خیلی جوان است، به همین دلیل هنگام ورودش به فرمول یک از او انتقاد کرده بودم.

اما خیلی خوشحالم که اشتباه کرده بودم، این تفکر را در خودم تقویت کردم که پسرها و دخترهای جوان برای این دنیا آماده هستند. باید به آن ها اجازه ی حرف زدن بدهید و به حرف هایشان گوش کنید.

مکس کارهای بزرگی انجام داده است، آن هم در سنی که من به کارتینگ می رفتم، خیلی فوق العاده بود. رقابتی بود، اصول، نظم، آمادگی بدنی، مواردی که برای مسابقه دادن نیازشان داشتم خیلی سطح بالا بودند.

فکر می کردم که برای هر چیزی آماده ام، آماده برای مسابقه دادن در بالاترین سطح موتوراسپورت. آن زمان و در آن سن در همین حد از شما انتظار داشتند، که یک جوان فقط آماده ی مسابقه دادن در رقابتی بزرگ مثل فرمول یک باشد.

زمانه عوض شده است. جوان ها بیشتر و بیشتر به بخش های حرفه ای ورزش ها، کسب و کار و غیره ورود می کنند. مردم با گذر زمان سریع تر پیشرفت می کنند، مخصوصا به خاطر ابزاری که برای یادگیری و درک اتفاقات دنیا در اختیار دارند.

شما می توانید به اینترنت رفته، اطلاعات درست را بیابید و تا جایی که دلتان می خواهد مطالعه کنید. پس زندگی امروز سریع تر است. این مشخص می کند که چرا افراد جوان در چنین موقعیت های بزرگی قرار می گیرند.

بله، تیم ها هم نسبت به گذشته با برنامه تر شده اند، مدیریت بیشتر، تفکر ها نیز با برنامه اند. خیلی راحت تر است که در این دنیا سهیم شوید.

با این وجود به استعداد، نظم و تلاش زیاد نیاز دارید تا موفق شوید و مکس کار بسیار بزرگی انجام داده است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید