فرمول یک ایران:

فصل دوهزار و شانزده بدون شک از لحاظ تغییرات درون فصلی رتبه ی اول را در تاریخ برگزاری مسابقات کسب خواهد کرد. در اوایل فصل سیستم فاجعه بار تعیین خط اجرا شد، بعد از آن ارتباطات رادیویی پیچیده تر شد و این اواخر هم قوانین محدودیت پیست ها سختگیرانه تر شدند.

فیلیپه ماسا در موتور اسپورت در این باره نوشت

قبل از گرندپری آلمان ، فرمول یک چند تصمیم اساسی گرفت. باید توجه داشت که این تغییرات مثل تمام تغییرات پیشین نکاتی مثبت و منفی دارد.

این تغییرات نارضایتی رانندگان و هواداران را به دنبال داشت. در ادامه یادداشت  فیلیپه ماسا را در این رابطه با هم مرور میکنیم.

قوانین محدود کننده ی ارتباط رادیویی به جذابتر کردن مسابقات برای هواداران کمک کرد. اما با عوض شدن دوباره ی قوانین ، میتوانیم آزادانه صحبت کنیم. این طوری همه چیز برای تماشاچیان شفاف تر میشود. در چند مسابقه واقعا شرایط هیجان انگیزی به وجود آمد. راننده نمی دانست مشکل کجاست و حق صحبت با تیم را هم نداشت. در این شرایط ، دیدن مسابقه و فهمیدن آن سخت تر میشود

من همیشه به تغییرات درون فصلی بدبین بودم. اگر بخواهم در مورد خودم صحبت کنم در گرندپری آلمان تفاوت بزرگی حس نکردم. من به قوانین قبلی و سکوت رادیو عادت کرده بودم. اما در آن مسابقه دوباره به استفاده از این وسیله برگشتیم ولی چون دیده بودیم که بعضی راننده ها در مسابقات قبل جریمه گرفته بودند هنوز شک ما کاملا بر طرف نشده بود.

از نظر من تغییر قوانین وقتی که فصل تمام نشده چیز جالبی نیست. مگر این که ایمنی رانندگان رو افزایش بدهند.

فیلیپه ماسا - راننده ی ویلیامز

مرد برزیلی که تعطیلات خود را به تماشای المپیک اختصاص خواهد داد، در مورد تقویم این فصل فرمول یک هم نوشت

بیست و یک مسابقه تقویم امسال رو به پرکار ترین سال فرمول یک تبدیل کرده است

اکثر راننده تعطیلات خودشان را شروع کردند و الآن استراحت میکنند. اگر از من بپرسند بین مسابقات یا تست کدام را انتخاب میکنم بدون شک مسابقه انتخاب من خواهد بود. فکر کنم اکثر راننده ها با من هم نظر باشند.ما  عاشق رقابتیم و مسابقه درست جایی است که آدرنالین ترشح میشود و این چیزی است که ما به نیاز داریم. تست های میان فصل هم میتونه کمک کنه اما از نظر روانی اصلا قابل مقایسه با مسابقه نیست.

با این وجود چهار مسابقه در ماه زیاد است. این استرس و فشار وقتی زیاد تر میشه که نتایج دلخواه رو نمیگیری. از نظر من تعطیلات آگوست در بهترین موقع سر رسیدن. حالا میتونم استراحت کنم و به فکر امتیازات در نیم فصل دوم باشم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید