فرمول یک ایران – رومن گروژان فرانسوی، نظر خودش راجع به محدودیت های پیست که جدیدا در فرمول یک اعمال شده اند را بیان کرد و گفت که اگر فضای بیشتری در اختیار داشته باشیم خود ورزش سود خواهد برد.

قوانین محدودیت پیست تبدیل به یک بحث داغ بین فرمول یکی ها شده است، این اتفاق از وقتی رخ داد که FIA شروع به هشدار و پنالتی دادن به راننده هایی کرد که از کرب ها و محدوده ی قانونی پیست عبور می کنند.

هر چند گروژان فکر می کند که این قوانین به محبوبیت این ورزش بین تماشاگران ضربه می زند، او توضیح داد که اگر راننده ها فضای بیشتری برای بازی با آن داشته باشند مسابقه های جذاب تری خواهیم داشت.

گروژان گفت:

من آزادی را دوست دارم، اینکه کمی از پیست خارج بشوم را دوست دارم.

فکر می کنم عبور از روی کرب ها خوب باشد. من مسابقه ی ناسکار در سونوما را دیدم و محدودیت های پیست آن ها… هرچند نمی دانم چرا خط سفید می کشند.

ولی خیلی خوب به نظر می رسید، منظورم این است که همه دارند مثل هم عمل می کنند. در آخر بگویم که کمی ریسک این کار که به روی کرب ها و مسیری که غیرهموار است بروید زیاد است. من از این که اجازه بدهند راننده ها کمی از مسیر خود خارج بشوند نفع خواهم برد.

گروژان در ادامه افزود که از کم شدن محدودیت های پیست در راستای کم کردن خطر بعضی از پیچ ها استفاده خواهند کرد.

او در ادامه گفت:

پیچ های سه و چهار پیست اسپا با اکثر پیچ ها تفاوت دارند.

شما می توانید مستقیم بروید و دیگر پیچی نخواهد بود. در اسپا این برای پلیس منطقی است که از محدودیت ها استفاده کند، چه الکترونیکی باشد چه نباشد، در غیر این صورت این محدودیت ها اصلا جالب نیستند.

پیچ نهم در سیلوراستون هم کمی چالش برانگیز است، چون شما نمی خواهید که ماشین کاملا از پیست خارج بشود ولی اگر بتوانیم روی کرب ها یا چمن های مصنوعی به رقابت پردازیم فکر می کنم که پیچ خوبی باشد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

  1. احسان

    0

    0

    واقعا راننده خوبيه از خيليا بهتره حيف كه ماشين خوب زير پاش نيست …عملكرد ساليانه شو با راننده هم تيميش مقايسه كنين چه امسال چه سالهاي قبل

دیدگاه خود را بیان کنید