فرمول یک ایران – راننده ی سابق فرمول یک -فرانک مونتنی- اعتقاد دارد که مسابقه ی هوکنهایم از لحاظ روانی ضربه ی شدیدی به نیکو روزبرگ وارد کرده است. مرد آلمانی رقابت را از خط یک آغاز کرد اما بعد از استارت بد و تقلا در مسابقه حتی نتوانست به سکو راه یابد.

لوئیس همیلتون حالا می تواند بر روی سومین قهرمانی متوالی خود شرط ببندد.

اوایل فصل اما او 43 امتیاز از هم تیمی خود نیکو روزبرگ کم داشت اما نوار پیروزی های او مرد انگلیسی را در پایان نیم فصل به صدر جدول رقابت ها آورد.

گاتزتا دلو اسپورت درباره ی لوئیس نوشت:

او دارد به یک ماشین برد تبدیل می شود.

مارکای اسپانیا نیز در جولای روزبرگ را نیازمند “سیلی در صورت” دانست تا از خواب بیدار شد و در همین هنگام بیلد آلمان نوشت:

تیک تاک… قهرمانی از دست رفت؟

مدیر تیم توتو ولف نیز بعد از رقابت در هوکنهایم اذعان داشت که در همیلتون در روز خوبش “شکست ناپذیر” است.

مرد 31ساله نیز حرف ولف را انکار نمی کند و حالا با اعتماد به نفسی بالا خود را برای نیم فصل دوم آماده می کند.

نمی دانستم او (ولف) این حرف را زده. من هرگز حس شکست ناپذیری نداشتم اما من حس می کنم که حالا بهترین خودمم. شماره ی یک جائیست که من در آن جا باشم.

فرانک مونتنی ناامید از روزبرگ

مونتنی فرانسوی این چنین می گوید:

به نظر من نیکو روزبرگ دیگر قهرمان نمی شود.

 اصلا نمی دانم که از تعطیلات لذت می برد یا نه. به نظرم او به طور مداوم به دنبال راه حل است و با مهندس های خود تماس می گیرد و استراحت نمی کند.

در هر صورت من مطمئن هستم که همیلتون بهره ی کاملی از تعطیلات می برد.

مرسدس ها در حالی به تعطیلات می روند که همیلتون با بازگشت به فرم خوب خود روزبرگ را کنار زده است و کار از همیشه برای مرد آلمانی سخت تر است. جدال این دو تیر نقره ای نیم فصل دوم را از همیشه جذاب تر و تعطیلات را از همیشه پراسترس تر می کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

14 دیدگاه

 1. مهدی فراری

  0

  0

  من از طرفداران سرسخت فراری هستم. ولی اگه قرار باشه از تیم رقیب یکیو طرفداری کنم اون نیکو رزبرگه. به نظرم نیکو می تونه امتیازات از دست رفته رو جبران کنه. 19 اختلاف امتیاز خیلی هم زیاد نیست.

 2. احسان

  0

  0

  به نظرم همیلتون واقعا راننده خوبیه.اما تنها دلیلی که من شخصا باعث شده که ازش خوشم نیاد اینه که خیلی مغرور هستش.و فقط خودش رو میبینه.اکثر تیم ها واسه هم تیمیشون احترام قائل هستن اما مرسدس نه.نیکو روزبرگ پتانسیل قهرمانی رو داره.که هممون هم دیدیم که یا تیم یا حالا به هر شکلی نمیزاره قهرمان بشه.

 3. abbas

  0

  0

  همیلتون واقعا راننده بهتریه 4 تا اول فصل روزبرگ در شرایطی بود که هر بار برای همیلتون مشکل ایجاد شد آمار پول پوزیشن و برد های همیلتون قابل قیاس با هیچ رانند خ ای در فرمول 1 نیست بجز شوماخر اون هم فقط در تعداد برد روزبرگ که هیچی

 4. abbas

  0

  0

  4 ساله که همیلتون و روزبرگ هم تیمی هستن من ندیدم روزبرگ سبقتی از همیلتون گرفته باشه اما همیلتون زیاد این کارو کرده هیچ آماری که نشان از برتری روزبرگ و یا بقیه رانندهای دیگه نسبت به همیلتون باشه وجود نداره راننده ای مثل آلونسو که خیلی بهتر از روزبرگه هم زمانی که هم تیمی همیلتون بود حریف همیلتون نشد اگه راننده ای بتونه از همیلتون بهتر باشه بنظرم ریکاردو و وشتاپن هستن خیلی خوبن

  • enzo

   0

   1

   البته همیلتون شماهم همون 2007 با تمام اون حمایت همه جانبه ران دنیس حریف آلونسو نشد عزیز دل امتیازی برابر شدن
   کلی از اطلاعات و ستاپ ماشین آلونسو که بین اون و مهندساش بود و اصلا لزومی نداشت با راننده دیگه تیم شیر کنه به همیلتون و مهندساش انتقال داده میشد و ازش استفاده میکردن
   حالا بحث صدها کیلومتر تست ماشین 2007 مک لارن قبل از فصل شروع فصل زمانی که آلونسو داشت برا رنو ریس میداد به کنار
   رابطه آلونسو و ران دنیس تو اون دوره اول همکاریشون سر همچین چیزایی خراب شد
   ضمناً کسی مثل جنسن باتن هم هست که جدا از اینکه تو 2011 همیلتون رو محو کرده بود تو 3فصل هم تیمی بودن از نظر مجموع امتیازات بالاتر از همیلتون بود
   تو اینکه اگه 4 تا راننده تاپ باشن یکیش همیلتونه شکی نیست ولی قرار نیست اگه رزبرگ نمیتونه بقیه هم نتونن شکستش بدن
   رزبرگ گاهی وقتا حتی از شوماخر 43 ساله ای که نصف دوران طلاییش هم نبود تو کوا و ریس شکست میخورد

   • هومن

    0

    0

    خیلی دوس دارم اون بقیه ای که داری میگی دوباره با همیلتون همتیمی بشن. ولی حیف وقتی یه تیم که تو سلطه هست. دو راننده قدرتمند رو به خدمت نمیگیره وحساب خیلی جاها رو میکنه.همیلتون 2007 اومد گفتن خب یه راننده قهرمان داریم(الونسو)یه راننده 2 حرف گوش کن(همیلتون) ولی همیلتون اومد با رانندگیش گفت از این خبرا نیست من باریچلو نیستم.شما از یه سال اولی چه انتظاری داری؟؟؟

 5. amin

  0

  0

  روزبرگ باید تو مسابقات مهم برنده بشه وهم مسابقات عادی ولی اون فقط تو مسابقات کم فشار میبره
  روزبرگ اون شجاعت و خشن بودن همیلتون رو نداره و محکومه که تا ابد از همیلتون ببازه
  من خودم نیکو رو دوست داشتم ولی انگار نیکو یه قهرمان درون نداره که واسه قهرمانی همه کار بکنه

 6. شاهین

  0

  0

  همیلتون واقعا راننده ی باهوشیه بعد از مسابقه ی اسپانیا ک با نیکو تصادف کرد( حالا از عمد زد یا ن رو کاری ندارم)دیگه ی جنگ روانی فوقلاده وحشتناک راه انداخت چون میدونست در اون شرایط روحی فوقلاده نیکو، نمیتونه حریفش بشه و نیکو تو جنگ روانی بدجور ب همیلتون باخت ولی نیکو تو نیم فصل دوم اگه ی مسابقه رو بتونه بگیره اون موقع باید ی منتظر ی جدال فوقلاده باشیم و اینو یادتون نره نیکو هنوز شانس خیلی زیادی واس قهرمانی داره شک نکنید… ببخشید یکم طولانی شد…

 7. هومن

  0

  0

  ولی الان منو بکشن دوس ندارم جا روزبرگ باشم. خیلی خیلی روش فشاره.یه کاریکاتوری دیدم از تعطیلات راننده ها هر کی داشت با توجه عملکردش کاری میکرد. همه لب ساحل بودن روزبرگ بیچاره سرشو کرده بود تو ماسه ها. ریکاردو دستش به کفشش بود… اصن یه وضی.

 8. محمد

  0

  0

  بعضی از دوستان حرف از همیلتون میزنن و میگن مغروره و اخلاقش فلان و فلان. ولی واقعیت اینه که هر کسی یه شخصیت و اخلاقی مخصوص خودش داره. اینکه ما نمیپسندیم، دلیل بر بد بودن اون آدم نمیشه. اتفاقا همیلتون توی ورزش حرفه ای خیلی خوب عمل میکنه و واقعا پرقدرت ظاهر شده. چراکه وظیفه ش هم همینه. پول میگیره که جنگنده باشه. اسپانسرها فقط با راننده های قوی کار میکنن. ما باید به این توجه داشته باشیم! ولی توی دنیای خارج از ورزشش بسیار مهربانه و کارهای خیرخواهانه زیاد میکنه. کلی قراردادهای خوب با خیریه های مختلف داره. از حق هم نگذریم سختی ها و فشارهای زیادی رو هم تحمل کرده تا به اینجا رسیده. در یک خانواده فقیر و پایین دست بزرگ شده. برعکس رزبرگ که از بچه گی توی موناکو بزرگ شده. (یک خانواده ثروتمند تو یک کشور ثروتمند)! بدبیاری ها و بد شانسی های 2014 مثل یک کابوس بود واسه هر قهرمانی ولی همیلتون از پسش بر اومد. در موناکو 2014 دیدیم رزبرگ چه کلکی زد ولی همیلتون تحمل کرد. اسپا زد بهش ترکوندش ولی تحمل کرد. از طرفی هم با خرابیهای ماشینش، موتور و گیربکس و آتش سوزی و… میجنگید ولی آخر فصل با اقتدار قهرمان شد. 2015 هم باز پیروزی موناکو خیلی ضایع با اشتباه تیمی از دست همیلتون دراومد و حرص خورد ولی تحمل کرد و هیچ رفتار غیر حرفه ای هم نکرد. باز هم نیکو در طول فصل حریفش نشد و همیلتون قهرمان شد. امسال هم که انصافا نیکو هیچ هنری نکرد که اون اول فصل جلو افتاد. همه بردهاش با شرایط ضعف و خرابی و مشکلات همیلتون بوده. الانم همیلتون فقط با یک موتور تا انتهای فصل باید پیش بره که نود و نه درصد پنالتی های زیادی خواهد داشت. ولی امیدوارم این فصل هم قهرمان بشه.
  بعضی از دوستان شائبه خیانت کاری تیم مرسدس رو دارند. ببینید توجه داشته باشید صحبت میلیون ها یورو سود و زیان تیمه. به هیچ وجه تیمی که در رقابتهای اف وان داره در این سطح بالا این هزینه های گزاف رو متحمل میشه، نمیاد به یکی از راننده هاش ضربه بزنه! اینجا هدف فقط سود بیشتره. هدف فقط یک و دو گرفتن تیمه. این صحبتهای این چنینی فقط تو کشور ما مصرف داره. در دنیای حرفه ای و در بیزینس فرمولا وان کسی قبول نمیکنه یه تیم عمدا بخواد با ضربه زدن به یکی از راننده هاش سود میلیونی خودش رو به ضرر تبدیل کنه!
  در اینکه نیکو راننده خوبیه شکی نیست ولی در قیاس با لوییس باید قبول کرد که ضعیفه. چهارسال از همکاری این دو راننده در تیم مرسدس گذشته. هر سال هم نیکو مغلوب لوییس شده. یکی از دوستان حرف خوبی زد تا الان ما یک سبقت هم ندیدیم نیکو از لوییس بگیره. غیر از چندتا پل پوزیشن توی بعضی از پیست ها و چندتا فستست لپ. که تازه همون پل پوزیشن ها هم بعضیاش تو شرایطی بوده که لوییس رقابتی نداشته بخاطر مشکلات ماشین.
  در هر صورت با آرزوی موفقیت برای نیکو رزبرگ امیدوارم امسال هم لوییس همیلتون قهرمان بشه. چون واقعا شایستگیش رو داره.
  مصدع اوقات شدم. خداحافظ

دیدگاه خود را بیان کنید