فرمول یک ایران – گرندپری آلمان تمام شد تا نیم فصل اول رقابت ها نیز به اتمام برسد. اما چه چیزی از این آخر هفته به دانسته های ما افزوده شد؟ ادامه دهید!

1- روز های پالمر در فرمول یک به شمارش افتاده است

مرد با استعداد بریتانیایی و قهرمان سابق جی پی 2 یکی از محبوب ترین راننده های فرمول یک محسوب می شود اما جولین پالمر در تلاش است تا جای خود در فرمول یک 2017 را تضمین کند. بعد از دو عملکرد ناامیدکننده در مجارستان و آلمان این امر به چلبش بزرگی برای او تبدیل شده است.

او که گرندپری آلمان را از خط چهاردهم آغاز کرد و به رده ی یازدهم هم رسیده بود بعد از تصادف با فلیپه مسا رقابت را در رده ی نوزدهم به پایان رساند. در هانگارورینگ نیز پالمر در آستانه ی کسب اولین امتیاز خود در فرمول یک بود اما بعد از اسپین شدن دوازدهم شد نتیجه ای که او آن را “فاجعه” خواند.

حالا او باید کاری حارق العاده کند تا صندلی خود را در فرمول یک نگه دارد. تیم های بزرگ راننده های خود را در فصل آینده نگه می دارند اما انتظار جابجایی های زیادی در تیم هایی مثل ویلیامز، رنو، مک لارن و فورس ایندیا می رود.

جولین پالمر

2- فرناندو باید از مادرزنش دور شود!

قبل از مسابقه فرناندو آلونسو اذعان داشت که به دنبال مقصر برای اشتباهاتش نیست و آن قدر منفی در رادیو صحبت نمی کند.

من آنقدر که به نظر رسید شکایت نکردم و خیلی سخت در رادیو صحبت می کردم.

اما صحبت های او در روز مسابقه چیز دیگری را نشان می داد. بعد از یک پیت استاپ کند او در رادیو به مهندس خود گفت:

آره نگران نباش! من تو پیت استاپ یه جایگاه دیگرو از دست میدم و دوباره پسش می گیرم.

آلونسو حالا بداخلاق تر از همیشه شده است و شاید این به دلیل زندگی در کنار مادرزنش است! در هر صورت ناندو باید با تفکر مثبت کار خود را ادامه دهد.

3- مرسدس ها به دنبال کرونومتر جدید

نیکو روزبرگ

نیکو روزبرگ

وقتی به مولتی میلیون ها دلاری که در فرمول یک خرج می شوند فکر می کنید خرابی کرونومتر در جریمه ی پنج ثانیه ای نیکو روزبرگ عجیب تر از هر عجیبی است!

مدیر تیم توتو ولف گفت که این یک اشتباه انسانی نبوده است.

این کرونومتر لعنتی خراب شده بود. تاحالا با همچین چیزی کار نکرده بودم و ما باید می شماردیم هزار و یک هزار و دو هزار  سه، اما به کرونومتر اتکا کردیم و آن هم خراب بود.

4- راننده ها بهترین ها را می دانند

سر باز زدن از دستورات تیمی توسط راننده های یاغی اتفاقی نادر نیست و در گرندپری آلمان نیز جنسن باتن و سباستین فتل دو قهرمان فرمول یک از دستور تیم برای تعویض لاستیک سر باز زدند و نتیجه ی خوبی را از این کار گرفتند.

باتن به تیم خود گفت:

این می تونه مثل تله باشه بچه ها. می تونه مسابقه ی هر دوتاییمون (باتن و آلونسو) رو خراب کنه.

فتل نیز که از استراتژی های بچه گانه ی فراری خسته شده بود در پاسخی کوتاه به تیم گفت:

جواب منفیه… جواب منفیه…

5- بازنشستگی مسا را صدا می زند

فلیپه مسای سی و پنج ساله جای خود در فرمول یک را بعد از نتایج ضعیف اخیر تنگ تر از همیشه می بیند. باتن و سرجیو پرز به دنبال جایگاه او در ویلیامز هستند.

مرد برزیلی هیچوقت در شرایط خیس خوب نبوده و اخیرا در شرایط خشک نیز به همان اندازه بد عمل کرده است. او گرندپری آلمان را در رده ی دهم آغاز کرد و البته بعد از برخورد با پالمر ماشین خود را غیر قابل رانندگی دید. در نهایت و پس از مسابقه ای اسفناک تیم او را از مسابقه خارج کرد.

فیلیپه ماسا

فیلیپه ماسا

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید