فرمول یک ایران – کریستین هورنر مدیر تیم ردبول طی مصاحبه ای مکس ورشتپن را مرد کارهای تیمی خطاب کرده، او این توصیف را پس از گرندپری آلمان انجام داده است.

ورشتپن که در تورو روسو کمی خودسرانه تر کار می‌کرد، مثل راه ندادن به کارلوس ساینز در سنگاپور 2015 و زیر سوال بردن استراتژی تیم در گرندپری استرالیا 2016، حال در ردبول به دنیل ریکاردو فشاری وارد نمی‌کند تا بلکه او رده اول را کسب کند چون می‌داند که خودفاصله زیادی با نفر بعدی دارد و این فاصله قابل جبران نیست.

مکس نشان داد که تیم اهمیت خیلی زیادی دارد، ما در پیت استاپ اول لاستیک سوپر سافت را به مکس دادیم تا بتواند روزبرگ را دنبال کند، اما به دنیل لاستیک سافت دادیم. در پیت استاپ دوم اما شرایط کاملا برعکس شد.

بعد از پنالتی روزبرگ مطمئن بودیم که هر دو راننده ما روی سکو خواهند رفت. دنیل هم به سرعت به مکس نزدیک می‌شد، مکس نیز به او راه داد تا مطمئن شود که هر دو جلوی روزبرگ باقی می مانند چون خودش لاستیک های سافت داشت و دنیل سوپر سافت.

رابطه بین دو راننده هم عالیست، آن ها یک چیز را از ماشین میخواهند. اما در هر مسابقه شرایط متفاوتی حاکم است و بخت با یک راننده همراه است، بارسلونا با مکس و هوکنهایم با ریکاردو.

به همه تیم و همچنین دو راننده تبریک میگویم، در هوکنهایم آخر هفته فوق‌العاده ای را پشت سر گذاشتیم.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. هومن

  0

  0

  2017 اگه ردبول شاخ شه که احتمالش هست.برا قهرمانی اونموقه میفهمیم بازم به هم راه میدن یانه البته اگه راه ندن کاملا منطقیه.اونوقته که……بله.داستان قشنگ میشه. عاشق چالشم من ناجور. اونم یه طرفش مکس و لوییز اگه باشه شما باید اون فصل رو از طلا بگیرید.

  • Ahmad

   0

   0

   اون موقع هم بستگي داره كه تيم كدوم رانندشو بيشتر دوست داشته باشه اونم ردبول! هنوز يادمون نرفته ٢٠١٠ چه جوري وبر و قرباني فتل كردن !

   • هومن

    0

    0

    طبیعیه باید یه سری چیزا مث راننده یک و دو به وجود بیاد تیم عاشق چشم و ابرو کسی نیست کسی رو میخاد که تو چند مسابقه ورق رو بتونه برگردونه

   • saeed

    1

    0

    باید هم میکردن چون مثل فتل شاید تا 100 سال دیگ هم پیدا نشه

 2. سجاد

  0

  0

  متاسفانه بعضی تیما مثه مرسدس اونقدر پشت یه نفر در میان و واسش نوشابه باز میکنن که اون یکی راننده علیرغم شایستگی قهرمانی استعدادش نابود میشه و مایوس و گرنه چرا راننده ای مثل روزبرگ با اون شروع عالی به اینجا میرسه.اگه از لحاظ روانی مشکل داره پس تیم چیکارس که روش کار کنه. واقعا خیلی جای فکر داره که دارن باهاش چیکار میکنن اگه بگیم در طول 2 سال گذشته همیلتون شایستگی داشته درست ولی امسال واقعا روزبرگ از همون اول نشون داد واسه قهرمانی بی چون چرا اومده.روند بعد اسپانیا به هیچ عنوان از لحاظ منطقی و عقلی جور در نمیاد که یه راننده اینقدر افت کنه.بدجور فرق میذارن امیدوارم مدیرای بهتری تو مرسدس بیان و به عدالت رفتار کنن.

دیدگاه خود را بیان کنید