فرمول یک ایران سرجیو پرز راننده ی تیم فورس ایندیا استارت خود در گرندپری آلمان را بدترین استارت در تمام دوران حرفه ای خود نامید. البته او اعتقاد دارد کسب امتیاز تلخی این استارت بد را از بین برد.

پرز که رقابت را از خط نهم آغاز می کرد در پایان دور اول به رده ی شانزدهم رسیده بود. مرد مکزیکی در نهایت سبقتی دیرهنگام از فرناندو آلونسو گرفت و دهم شد تا آخر هفته را با امتیاز پشت سر بگذارد.

به راحتی می توانم بگویم که این بدترین استارت کل دوران حرفه ای من بود. خیلی زیاد هرزگردی داشتم و به رده ی شانزدهم سقوط کردم و نبردی طولانی برای بازگشت به مسابقه گذراندم.

تیم سعی کرد با استراتژی من را به رده ی بهتری بیاورد. تنزل رده ی زیادی داشتیم بخصوص وقتی دنبال کننده ی دیگر ماشین ها بودیم. زمان زیادی هم پشت سر فرناندو از دست دادم.

در دورهای آخر لاستیک هایم رو به اتمام بودند البته می دانستم که فرناندو هم همین مشکل را دارد پس رفتم تا او را بگیرم. حقیقتش را بخواهید بعد از پیچ اول از گرفتن امتیاز ناامید شدم اما توانستیم این کار را به خوبی انجام دهیم.

بعد از نجات دادن یک امتیاز در گرندپری آلمان سرجیو پرز فورس ایندیا را به خاطر به ارمغان آوردن فصلی رقابتی تحسین کرد. فورس ایندیا حالا فقط 15 امتیاز کمتر از ویلیامز دارد.

در حالی که به تعطیلات می رویم به عملکرد خارق العاده ی تیم در نیم فصل اول افتخار می کنم. من مطمئنم که در روزهای بسیار خوبی را در آینده و نه مسابقه ی پیش رو خواهیم دید اما در حال حاضر همه می خواهیم کمی استراحت کنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید