فرمول یک ایران – بعد از برد گرندپری آلمان و فاصله ی ۱۹ امتیازی با نیکو روزبرگ لوییس همیلتون می گوید احساس می کند به قهرمانی نزدیک تر شده است.

همیلتون بی رقیب در مسابقه المان با پشت سر گذاشتن دنیل ریکاردو و مکس ورشتپن توانست ۶ امین برد خود را روز یکشنبه بدست بیاورد.

رقیب اصلی او در زمینه قهرمانی روزبرگ بخاطر استارت بد و پنالتی ۵ ثانیه ای که بابت مجبور کردن مکس ورشتپن به بیرون رفتن از پیست دریافت کرد به رده ی ۴ ام قناعت کرد.

در نتیجه همیلتون با اختلاف ۱۹ امتیازی در کورس قهرمانی به تعطیلات تابستانی رفت.

او به اسکای اسپورت گفت:

احساس می کنم که به بردنش (قهرمانی) نزدیک تر شده ام.

ما یک پنالتی در پیش داریم، این موتور تا به این جا فوق العاده کار کرده و من فوق العاده ممنونم از عمری که موتور کرد و از دورهایی که با این موتور پیشتاز بوده ایم.

از آن جایی که همیلتون به محدودیت تعویض (5 بار حداکثر می توان هر یک از ۶ بخش اصلی موتور را تعویض کرد) دو بخش اصلی از موتور نزدیک شده است (تعویض کردن توربوشارژر و سیستم بازیابی انرژی گرمایی) در گرندپری های آینده با پنالتی روبرو خواهد بود.

هر قطعه ی دیگری از دو بخش اصلی تعویض شده در گرندپری های بعدی تعویض شود او ۱۰ رده پنالتی در استارت مسابقه دریافت خواهد کرد. با این حال اگر هر دو قطعه را با هم در یک گرندپری تعویض کند پنالتی ۱۵ رده ای  را دریافت خواهد کرد.

همیلتون می گوید هنوز تصمیم نگرفته است که این پنالتی را در کجا دریافت کند، با توجه به اینکه از موتور خود در گرندپری آلمان محافظت کرد، هنوز مشخص نیست که قصد تعویض بخشی از موتور را در گرند پری بلژیک دارد یا نه:

بستگی دارد…

من امروز از موتورم محافظت کردم، به دلیل این بود که ردبول ها به این اندازه به من نزدیک شدند، من تنها به اختلاف زمانی ۶ ثانیه نیاز داشتم، از من خواستند تا ۶ ثانیه را نگه دارم.

به سرعت از ۱۱ به ۷ رسید (اختلاف زمانی) و بعد من باید فاصله را حفظ می کردم اما مهم برای من موتور بود و اصلا احساس این که زیر فشار هستم را نداشتم.

به نظرم اسپا … امیدوارم آنقدری امروز موتور را نگهداری کرده باشم که توانایی مسابقه دادن با آن را در مسابقه بعدی داشته باشم.

چه مسابقه ی بعدی باشد و چه مونزا من به زودی به موتور نیاز خواهم داشت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید