فرمول یک ایران – تامین کننده ی لاستیک های فرمول یک یعنی شرکت پیرلی تصاویری را از تست لاستیک های فصل 2017 خود توسط فراری منتشر کرد. این تست ها با ماشین SF15-T فصل 2015 تیم فراری انجام شده است.

فتل هم اکنون در پیست فیورانو که مخصوص شرایط آئرودینامیکی فصل 2017 طراحی شده است و مناسب لاستیک های عریض است حضور دارد.

تمام تست های امروز بر عهده ی سباستین فتل می باشد و پس از آن گوتییرز از تیم هاس انجام تست های روز دوم را برعهده خواهد گرفت.

فتل امروز قبل شروع کار اصلی با لاستیک های خیس و اینترمدیت، چند دور ابتدایی را با لاستیک های خشک پشت سر گذاشت. لازم به ذکر است که برای تست لاستیک های مخصوص شرایط بارانی، پیست به صورت مصنوعی خیس می شود.

ردبول هم تست هایی را با لاستیک های خشک فصل 2017 در روز های چهارشنبه و پنجشنبه در پیست موجلو برگزار خواهد کرد.

تصاویری از تست فراری:

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

  • سلمان

   0

   0

   چون سطح تماس بیشتری با زمین داره، نیروی بیشتری از وزن خودرو از طریق لاستیک ها به زمین منتقل میشه ( چه در حالت ایستا که تنها وزن خودرو نیروی رو به پایین است و چه در سرعت بالا که تحت تاثیر نیروی باد و آیروداینامیک خودرو نیز می باشد ) و در نتیجه Down Force بالاتری بوجود میاد.
   که باعث میشه راننده ها با سرعت بیشتری پیچ ها رو طی کنند.
   اما روی سرعت نهایی و یا شتاب اولیه بدلیل بوجود اومدن اصطکاک بیشتر میتونه تاثیر منفی داشته باشه
   اما سرعت بیشتر در پیچ ها این مسئله رو می پوشونه
   دقیقا مث این میمونه شما روی ماشین خودت رینگ اسپرت بندازی، از شتاب ماشین کم میشه ولی کلی به هندلینگش اضافه میشه دوست عزیز.

 1. Ahmad

  0

  0

  اين چيزا كارساز نيست! موتورا رو درست كنن اخه ٦ سيلندر توربو؟!؟! كجاست اون صداي فضايي فرمول يك ؟ كجاست اون موتوراي ١٠ سيلندر ?ياد باد آن روزگاران ياد باد ?

  • F1 fan

   0

   0

   دیگه باید با این قضیه کنار اومد
   الان ماشین های تجاری رو هم نگاه کنی که از موتور اسپورت خط میگیرن همین روند رو دارن پیش میگیرن
   همگی یا دارن هیبرید میشن و یا کاملا برقی
   به خاطر کمبود سوخت فسیلی جلوی این روند رو نمیشه گرفت و در اینده نه چندان دور شاید دیگه خبری از غرش موتور نباشه و ادم وقتی از دید آنبورد ماشین اف1 رو ببینه فقط صدای باد بیاد ?

دیدگاه خود را بیان کنید