فرمول یک ایران – فیا (FIA) با قوانین شروع مسابقه در شرایطی که پیست خیس است موافقت کرد، گفته شده است که این قانون در فصل 2017 اجرایی خواهد شد.

قانون قبلی به این صورت بود که در شرایط پیست خیس، راننده ها طبق جایگاه خود پشت سر ماشین ایمنی به حرکت در می آمدند و پس از چند دقیقه ماشین ایمنی کنار می رفت و راننده ها سرعت می گرفتند، اینگونه تماشاگران از دیدن استارت مسابقه محروم می شدند.

حال قانون جدید این گونه است که چند دور با ماشین ایمنی در پیست می زنند و وقتی پیست خشک شد در جایگاه خود قرار گرفته و استارتی عادی را شاهد خواهیم بود.

قابل ذکر است که راننده ها نمی توانند وقتی پیست خشک شد به پیت لین رفته و لاستیک خشک بیاندازند و باید حداقل یک دور زده و سپس لاستیک های نوع خیس خود را عوض کنند.

اگر نوشته‌ای که خواندید مفید بود، آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

۴ دیدگاه

* دوستان و همراهان گرامی فرمول یک ایران ، لطفا از هر گونه توهین به رانندگان و کاربران بپرهیزید در غیر اینصورت آی پی شما مسدود خواهد شد و اجازه دسترسی به سایت را نخواهد داشت
 1. hamze

  0

  0

  آره بابا
  اينجوري خوبه.
  چي بود قانون مزخرف قبلي.
  انگليس خيلي استارتش مزخرف بود

  پاسخ دادن
  • Ali n

   0

   0

   اتفاقا این قانون جدید خیلی بی معنیه ؟
   اگه قراره تو شرایط خیس همه سرجاهاشون بمونن منتظر بشن تا خشک بشه بعد استارت بزنن خوب چه کاریه اصلا بذارن پیست که خشک شد استارت بزنن بهترینش اینه که تو آب و هوای خیس اجازه استارت داشته باشن مثل قدیما

   پاسخ دادن
   • ali911

    0

    0

    شما انگار علاقه زیادی به فرمول یک تو دهه پنجاه داری که سالی حداقل یکی دوتا کشته می داد. من با قانون جدید موافقترم چون استارت مسابقه رو خواهیم داشت. اینکه مسابقه تا خشک شدن پیست به تاخیر بیفته هم بدک نیست. ولی استارت تو پیست خیس خطرناکه انصافا.

 2. مهرداد

  0

  0

  يه قوانين مسخره اى ميزارن كه با روح فرمول يك همخونى نداره
  مسخره ترينشم همين ماشين ايمنيه كه با چيكه بارون مياد تو

  پاسخ دادن

Leave a Reply

ایمیل شما در نظرات نمایش داده نمی شود