فرمول یک ایران – راننده ی فراری، سباستین فتل خطاب به راننده ی جوان ردبول، مکس ورشتپن گفت که او نیاز به زمان دارد و باید آرام باشد.

هم تیمی فتل، کیمی رایکونن در مسابقه ی مجارستان رقابت تنگاتنگی با مکس داشت و در پیچ دوم با قصد سبقت گیری به ورشتپن برخورد کرد و باله جلو ماشین او آسیب دید.

در پایان نیز رایکونن پشت سر ورشتپن در رده ی ششم، مسابقه را به پایان رساند.

راننده ی فراری در این باره اظهار کرد:

فکر می کنم از نقاط قوت مکس، تهاجمی بودن اوست و بدیهی است که شما بعضی اوقات از خط ها و لاین ها تجاوز می کنید.

من فکر می کنم که او باید آرام باشد و کمی زمان به او بدهیم. وقتی شما با او رقابت می کنید، ماشین جلویی عادلانه حرکت نمی کند و این خوب نیست، البته شاید این  یکی از نقاط قوت او باشد.

کیمی یکی از منصفانه ترین و بی طرفترین فرد این رشته است. مسابقه طولانی است و فصل نیز همین طور و من مطمئن هستم آن ها باز هم با هم روبه رو خواهند شد.

فتل همچنین درباره ی سیاست قانون پنالتی ها گفت:

من خودم علیه تمام سیاست های پنالتی ها و قوانین پیچیده هستم و فکر می کنم این ها احمقانه است.

فکر می کنم مردم در بیرون به ما می خندند و این چیزی است که باید رویش کار کنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. سلمان

  0

  0

  ورشتپن هنوز راننده نشده، راننده بودن فقط به گاز دادن و با سرعت پیچیدن نیست
  خیلی بچس واسه این چالشا
  به نظرم اگه بزرگای فرمول یک مثلا فرناندو آلونسو رو الگوی خودش قرار بده میبینه فرناندو هیچوقت نه سبقت خطرناک میگرفت از کسی، نه راه کسی رو تو مستقیمی به شکل خطرناک مسدود می کرد و الان هم همون سبک قدیم خودشو داره ادامه میده و همه دوسش دارن،به بزرگی قبولش دارن و بهش احترام میذارن
  حرکتش تو مسابقه فقط بچه بودنشو اثبات کرد، باید صبر کرد تا چند سال آینده تا یه مقدار سنش بیشتر شه و رو منطق تصمیم گیری کنه.
  با نظر رایکونن هم موافقم، خیلی ها اگه تو اون موقعیت بودن پنالتی می گرفتن

  • سجاد

   0

   0

   این مال جوونیشه.البته شخصیت افراد فرق داره.ممکنه کلا اینطوری باشه ولی چیزی که مهمه اینه که عدالت رعایت نمیشه حتی اگه قوانین مزخرف باشه که خیلیاش هست باید برای همه یه جور باشه نه به سلیقه داورا و مسئولای مسابقه.امیدوارم جو سالمی همیشه داشته باشیم تو فرمول یک

 2. Ali n

  0

  0

  یاد اون تصویر فان تو کانال افتادم که بعد از درخشش وشتپن تو اسپانیا از فتل و هورنر گذاشته بودن که فتل به هورنر میگفت “دوباره عوضشون کن ”
  همین صحبت ها رو فتل درمورد کویات میگفت.

 3. کمال

  0

  0

  خوشم میادهمین به قول شمابچه حال خیلی ازاون بزرگاروباعملکردخوبش گرفته!!!!خیلی خونسرد،مسلط وجسوره
  اگه ماشین مرسدس روداشت اونوقت میفهمیدین چیا بلده!!!بعضی آقایون طوری ازگازدادن وپیچیدن صحبت میکنن که انگارخودشون ازبدوتولدکارتینگ کارکردن وتازه ازرانندگی فرمول یک بازنشسته شدن!بهترنیست نظراتمون فقط درحدیک طرفدار وتماشاچی باشه ونکات فنی روبسپاریم به اهل فن وازتوهین به علایق دیگران دست برداریم!

دیدگاه خود را بیان کنید