فرمول یک ایرانسباستین فتل راننده آلمانی تبار تیم فراری در آخرین مصاحبه خود اذعان کرده است که در پیست هانگارورینگ فراری از ردبول خیلی سریع‌تر بوده است. این در حالی است که او 2 هفته پیش در مصاحبه ای اعلام کرده بود که ماشین فراری به اندازه کافی سریع نیست.

فتل که مسابقه مجارستان را در رده چهارم پشت سر دنیل ریکاردو تمام کرد در دور های آخر مسابقه هم نتوانست از ماشین ردبول که حتی لاستیک های کهنه تری را داشت عبور کند.

دنیل ریکاردو و سباستین فتل

دنیل ریکاردو و سباستین فتل

این سومین گرندپری متوالی است که عملکرد ردبول بهتر از فراری بوده و در حال حاضر در جدول رده‌بندی ردبول به یک امتیازی فراری رسیده است.

ما در مجارستان خیلی سریع بودیم اما همه می‌دانیم که این پیست نیازی به سریع بودن ندارد. در آخر مسابقه من و دنیل نیم ثانیه اختلاف داشتیم اما این کافی نبود. ما حتی لاستیک های نو تر را داشتیم و می‌دانستیم که در پایان می‌توان سبقت گرفت اما این کار واقعا سخت بود.

ما توانایی این را داشتیم که روی سکو باشیم اما همه می‌دانیم که ماشین جلویی می‌تواند خیلی راحت از جایگاه خود دفاع کند اما ماشین پشت سر کار سختی برای سبقت گرفتن دارد.

در پایان مسابقه ما خیلی سریع تر بودیم اما در این پیست سبقت گرفتن واقعا دشوار است. اگر در تعیین خط بهتر عمل می‌کردیم می‌توانستیم در پایان نتیجه بهتری را هم کسب کنیم.

فتل که در تعیین خط پنجم شده بود توانست یک پله خود را بالا بکشد اما از نظر او این کافی نبوده است.

فتل در ادامه افزود:

ما دور های خوبی را به ثبت رساندیم اما نه به خوبی مرسدس، آن ها یک سطح بالاتر از همه مسابقه می‌دهند.

فتل در حال حاضر 82 امتیاز با لوئیس همیلتون مدافع عنوان قهرمانی اختلاف امتیاز دارد و این در حالی است که مکس ورشتپن جوان در فاصله 10 امتیازی او است و رده پنجمی او را در جدول امتیازات تهدید می‌کند.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

  1. ali911

    0

    0

    وتل خیلی هوشمندانه مسابقه داد. وقتی اولش ریکیاردو داشت ماشینو می کشت تا به مرسدس ها برسه، وتل با خیال راحت دور می زد. فقط حیف که یکم دیر به ریکیاردو رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید