فرمول یک ایران – استبان گوتیرز راننده ی مکزیکی تیم هاس پس از پایان مسابقه ی مجارستان در مصاحبه ای خطاب به همیلتون گفت که بهتر است لوئیس به همه ی رقیبان احترام بگذارد.

در لحظات پایانی مسابقه بود که همیلتون لحظاتی پشت ماشین گوتیرز قرار گرفت و گوتیرز به پرچم آبی بی اهمیت بود و به همیلتون راه نمی داد. این اتفاق باعث شد تا روزبرگ حدود 0.8 ثانیه به همیلتون نزدیک بشود. همیلتون بالاخره توانست از گوتیرز عبور کند و هنگام رد شدن از او انگشت وسطش را به گوتیرز نشان داد، در ادامه نیز این مرد مکزیکی به خاطر راه ندادن به همیلتون پنج ثانیه پنالتی گرفت.

گوتیرز در هنگام رانندگی متوجه این حرکت همیلتون نشد اما بعد مسابقه خبرنگاران به او گفتند که متوجه این حرکت شدی و واکنشت نسبت به آن چیست؟

گوتیرز در پاسخ گفت:

واقعا؟ باید بگم که حرکت محترمانه ای از سوی او نبوده است.

من قبلا با او صحبت کردم، او افتخار می کند که قهرمان جهان است ولی او نباید این گونه رفتار بکند و باید به همه ی رقبا احترام بگذارد. خدا رو چه دیدید؟ شاید یک روز من برای رسیدن به قهرمانی با او رقابت بکنم، پس باید به همه احترام گذاشت.

گوتیرز بیان کرد که او رفتاری را با همیلتون کرد که با همه می کرد.

او گفت:

من به آن ها بی اهمیت نبودم. دو هواپیما به سمتم می آمدند، خیلی هم سرعتشان زیاد بود. مطمئنا من بر روی کار خودم تمرکز کرده بودم، آن ها خیلی سریع آمدند و من دنبال مکان ایمنی بودم که به آن ها اجازه ی عبور بدهم.

هدف من پیدا کردن ایمن ترین قسمت بود، قطعا متوجه پرچم آبی بودم ولی دنبال ایمن ترین مکان برای عبور آن ها بودم.

وقتی از همیلتون در این باره سوال شد او گفت:

شاید اتفاقی تصمیم به انجام آن کار گرفتم.

من آن کار را نکردم، بیشتر این گونه بود [حرکت موج گونه ای با دستش انجام می دهد]

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

23 دیدگاه

 1. هومن

  0

  0

  کار تو احمقانه بود راننده تراز یک دنیا.رقیب جدید همیلتون. (استبان)….. نزدیک بود لوییز رو بده به فنا بعد سه سوت به نیکو راه داد.

  • Sina j.v.n

   0

   0

   دقیقا.
   نیمی از رانندگان فرمول 1 میتونستن با ماشین مرسدس توی این دوسال قهرمان جهان بشن اگه بجای همیلتون بودن.نباید همیلتون به این افتخار کند که قهرمان جهان هستش. برای من فقط قهرمانی همیلتون توی سال 2008 مورد قبول است.

   • هومن

    0

    0

    اگه اینطوریه پس شما باید فقط قهرمانی های شوماخر رو 1994و1995 بدونین و اصلا فتل رو قهرمان دنیا ندونید.

   • مهرداد

    0

    0

    شديد موافقم
    امروز هم كورش محمد خانى همينوگفت
    هميلتون خيلى ادعاش ميشه ولى هرچى هست از بركت مهندسى مرسدسه
    اميدوارم فصل بعد اين برترى مهندسي مرسدس تموم شه ببينيم اقاى پر ادعا واقعا در چه سطحيه
    يه جورى برخورد ميكنه انگار خدابيامرز سنا يا شوماخر افسانه ايه

   • هومن

    0

    0

    اگر از شبکه ورزش مسابقه رو دنبال میکردید متوجه یه مطلب بسیار زیبا از اقای محمد خانی ( در مورد اینکه اگه هر راننده ای رو جای همیلتون بذاریم میتونه قهرمان بشه) باید شده باشید که ایشون در این باره صحبتایی کردن .البته اگر دقت میفرمودین.میتونه این قضیه یه مقدار کمکتون کنه.

   • هومن

    0

    0

    اقا مهرداد عزیز اشتباه حرفم رو برداشت کردید منظورم اینه که حتی مرسدس هم زیر پای هر کس باشه نمیتونه باز همیلتون باشه البته کاملا محترمانه من این رو خدمتتون عرض کردم . در ضمن همیلتون الان مث یه وزنه سنگین تو فرمول یکه(البته از نظر بنده) با کاراش با بردهاش سبقتاش پل هاش و… وقتی بازنشته شد اونموقعه همه میگن ایشون واسه خودش تو دوره خودش یه اعجوبه ای بوده که تا میاد فرمول یک همه رو انگشت به دهن میکنه یه استعداد ناب بدون پول و هرچیز دیگه ای فقط استعداد ناب.یک راننده تمام عیار و همه چیز تمام. شوماخر-پراست-منسل-سنا-همیلتون-الونسو-و….فقط یک بار تکرار میشن.اینا همشون یه دونه ان.وهر راننده ای بنا به استعدادش و…. که خیلی طولانیه تاریخ خودش رو تو(hall of fame) رقم میزنه. واین میشه تاریخ یک راننده بزرگ. البته در مورد مهندسی هم خوب صحبت کردین باز هم من میگم بسیار خوشحال و خرسند میشم اگه ماشین ها در شرایط برابری قرار بگیرن.

   • هومن

    0

    0

    فکر کنم اشتباه تایپ کردم باعث گمراهی دوستمون اقا مهرداد شد .ببخشید.

   • Sina j.v.n

    0

    0

    آقا هومن آلونسو،فتل،کیمی و باتن اگه بجای همیلتون بودن میتونستن قهرمان بشن با ماشین مرسدس و شما که میگین همیلتون بهترین راننده فرمول 1 هستش به هیچ وجه قبول نمیکنم بهترین راننده های فرمول 1 در حال حاضر فتل و آلونسو هستش همیلتون بخاطر ماشینش هستش که قهرمان میشه بعدشم خیلی از کارشناسان و رانندگان فرمول 1 آلونسو رو توی 10 راننده افسانه ای فرمول 1 جای میدهند. آلونسو همونی هست که سلطه ی شوماخر رو توی فرمول 1 به پایان رساند.

   • هومن

    0

    0

    مگه من گفتم فتل و کیمی و… باشن نمیتونن قهرمان بشن. من اصلا همچین حرفی نزدم.

 2. mogwai

  0

  0

  جدای اینکه اگه انگشت وسطی هم بوده باشه (منم فقط تکون دادن دست لوییز رو دیدم) یه مسئله ریشه داره برای انگلیسی ها و تو وجودشونه این چیزا :دی تو بجای مظلوم نمایی مثل آدم رانندگیت رو کن! چطور همیلتون ازت که گذشت تو صدم ثانیه مکان درست و ایمنی رو پیدا کردی برای رد شدن روبزرگ؟ چرا بقیه راحت رفتن کنار و پنالتی نگرفتن؟
  جناب گوتیرز خود شکن که آیینه شکستن خطاست 🙂

 3. محمد

  0

  0

  گوتیرز فلان فلان شده. اقلا چهار تا پیچ جلو راه لوییس رو گرفته بود. میتونست بره کنار ولی معطلش کرد. اونم تو شرایطی که نیکو باهاش کمتر از دو ثانیه فاصله داشت. اعصاب لوییس هم خراب شد این حرکت رو کرد. خب طبیعیه عصبی شد. مسابقه به این حساسی بود. تو کورس قهرمانیه. ما نمیتونیم درک کنیم چه فشاری رو آدمه. حالا همه شدن معلم اخلاق.
  ادمینهای این سایت هم که کلا دارن رفتار همیلتون رو نقد میکنند و دنبال بهونه واسه خراب کردنش هستند. فتل مرتب تو رادیوش از کلمات F**k و مشابهش استفاده میکنه. تحمل نداره یک نفر پرچم آبی رو ببینه و معطلش کنه. رایکونن که دیگه نگو. ولی هیچ خبری ازونا نمیگذارید! حاشیه سازی نمیکنید! چرا؟؟؟! چون فقط از همیلتون زورتون گرفته و میخواهید خرابش کنید. جای تأسف داره واقعا…
  همین همیلتون تو انگلستان وقتی رفت رو سکو اونایی که هو میکردن نیکو رو تو میکروفن ازشون خواست این کار رو نکنن و به این ورزشکاران و رقابتشون احترام بگذارند. این نشونه شخصیت و احترام نیست؟

  • رضا عظیم

   0

   0

   دوست عزیز اولا ادمین های سات هیچ قصدی هنگام انتشار مطالب ندارن ، دوما هم اینا مصاحبه هایی بوده که از راننده ها بعد مسابقه منتشر شده و دوستان هم لطف کردن ترجمه کردن ، حالا اینکه شما ادعا دارید ما از همیلتون زورمون گرفته رو واگذار می کنم به خودتون و کاربرای دیگه سایت ، این سایت مرجع اخبار موتور اسپورت تو ایرانه اگر بخواییم که مطالب رو فقط درباره یک نفر و یا با جبه گیری به یک نفر بنویسیم بهتر بود که آدرس سایت رو به اسم رقیب های اون شخص در می آوردیم و کل سایت رو هم پر میکردیم .

   • محمد

    0

    0

    برادر ممنون از توجه شما
    ولی انصافا یکم دست بردارید از همیلتون. شما میفرمایید اخبار رو ترجمه میکنید، درست. ولی خیلی اخبار دیگری هم راجع به فتل و رایکونن و… هست. از بی انضباطی ها و اشکالات کار اونها هم خبر بگذارید. من مدتهاست که پیگیر کار شمام. به عنوان یه هوادار واقعا میبینم که دارید همیلتون رو میکوبید فقط.

  • هومن

   0

   0

   اقا محمد بنده این رو با اطمینان خدمتتون عرض میکنم که ادمین های محترم در ترجمه هاشون هیچ طرفداری از خودشون نشون نمیدن و صرفا اخبار رو به اطلاع ما میرسونن بنده ناراحتی شما رو درک میکنم . طرفداری بر عهده ادمین ها نیست خیالتون تخت. هر طرفداری هست برای خودشونه.البته کاملا با احترام این رو خدمتتون عرض کردم.

 4. amir

  0

  0

  با سلام
  البته یادتون نره که مهندس افسانه ای یعنی نیکی لاودا تو تیم مرسدسه این خودش کفه ترازو رو خیلی به نفع مرسدس سنگین تر کرده

دیدگاه خود را بیان کنید