فرمول یک ایران – عربستان سعودی تایید کرده که قصد دارد تأسیساتی در سطح جهانی داشته باشد و از فصل 2023 آماده میزبانی مسابقات فرمول یک خواهد بود.

طی ماه گذشته اعلام شده بود که عربستان سعودی مبلغ 60 میلیون دلار حق میزبانی مسابقه فرمول یک را به لیبرتی مدیا پیشنهاد داده است، مبلغی که مطمئنا منجر می شود لیبرتی مدیا نسبت به پاسخ احتمالی به مقامات سعودی هوشمندانه عمل کند. به نظر می رسد که برنامه ها در عربستان بسیار جدی دنبال می شود و این کشور از طرح پیستی پرده برداشت که بخشی از مدرن ترین مجموعه سرگرمی و ورزشی به نام قدیه بوده که در پایتخت این کشور، ریاض واقع شده است. مایک رینینگر، مدیر اجرایی این پروژه گفت:

ما در حال ایجاد تأسیساتی هستیم به این امید که توافق انجام شده و یک مسابقه در عربستان سعودی برگزار شود.

ما در حال ساخت تأسیساتی هستیم که بتوانیم یک رویداد واقعاً در سطح جهانی را به عنوان افتتاحیه قدیه در 2023 ارائه دهیم. ما در واقع در حال ساخت مجموعه ای از امکانات پیستی و آفرودی در یک مکان مشترک هستیم که واقعاً در هیچ کجای دنیا مانند این انجام نشده است.

هدف اصلی ما تبدیل شدن به یک پیست درجه یک خواهد بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

18 دیدگاه

 1. Amir MH

  14

  0

  ما هم در حال حاضر داریم با خودمون سر کله میزنیم که تیبا رو چجوری رنگ کنیم بدیم دست مشتری خوشش بیاد یا اینکه سالیان ساله که جلسه میذاریم پراید و پژو 405 تولید شن یا نه و تصمیم میگیریم که تولید شن.

  • Sohrab

   5

   0

   مگه قرار نبود پیست عربستان 2030 اماده برگزاری فرمول یک باشه ؟
   اتفاقا اگه سرچ کنی یک پیست توی ایران داریم حالا خوده فرمول یک بماند
   قهرمانان شطرنج و کشتی هم دارن یکی یکی تابعیت کشور های دیگه میگیرن
   جالبه خوده فرمول یک ممکنه هزینه هنگفتی برای برگزاری داشته باشه ولی از اون ور با خدمات پرواز و رفاهی (هتل) چه سرمایه ای که وارد کشور نمیشه
   ولی فکر کنم فیا قبول نمیکنه حتی اگه پیست درستی هم داشته باشیم بیاد فرمول یک رو اینجا برگزار کنه با توجه به یک سری مسایل …..

   • سباستین فتل

    4

    0

    بقیه مسائل رو بی خیال. بر فرض کاملا محال همه چیز درست بشه. شما فکر کن شامپاین رو چکارش کنند؟

   • H.farahani

    2

    0

    سباستین فتل
    اون مشکلی نیست.مثل امارات از بدون الکل استفاده میکنن.از این شامپاین فیکای تو سوپری های خودمون.دعا کن بقیه اش درست شه دوغی چیزی پیدا میشه.

 2. david7

  6

  0

  ای بابااااا
  حداقل تو جده میزدین
  که به بهونه حج هم که شده بریم فرمول یک رو از نزدیک ببینیم 😀
  واقعا چرا انقدر بدبختیم؟!چرا؟!فقط مونده عراق و سوریه پیست بزنن،
  ترکیه بحرین قطر امارات آذربایجان میزبان فرمول یک و موتوجی پی شدن حالا ما…

دیدگاه خود را بیان کنید