فرمول یک ایراننیکو روزبرگ در شرایطی که دور های خوبی زده بود در میان انبوه پرچم های زرد انتظار حفظ پول پوزیشن را داشت.

دارنده خط یک شروع مسابقه مجارستان نیکو روزبرگ گفت که از حفظ جایگاه اولی خود مطمئن است در حالی که گفته می شد او در هنگام بالا آمدن پرچم زرد از سرعت مجاز فراتر رفته است.

پرچم زرد به دلیل عدم تعادل (اسپین شدن) بعد از پرچم دور آخر در تایم گیری سوم برای آلونسو بالا آمد که آلونسو با این کار کمک بزرگی به روزبرگ کرد چون باعث نیمه کاره ماندن دور آخر همیلتون شد.

اگرچه لازم نیست روزبرگ عملکرد خود را زیر سوال ببرد چون در سکتور اول سرعتش از همیلتون کمتر بود اما در بقیه پیست به قدری خوب بود که جایگاه اول را با اختلاف 143هزارم ثانیه به دست آورد.

صحنه های مسابقه که بعد از مسابقه منتشر شد نشان داد که روزبرگ در نزدیک شدن به محل چرخش آلونسو به دور خود با پرچم های زرد مواجه شده است اما سوالات از آن جهت افزایش یافته که آیا روزبرگ به اندازه کافی سرعتش را کاهش داده یا خیر.

روزبرگ در کنفرانس خبری بعد از تایم گیری تاکید کرد:

به طور قطع دو پرچم زرد در جلوی من قرار داشت اما من هرچه بیشتر و بیشتر سرعت را کم کردم .

زمان بسیاری از دست دادم و همچنین از دور قبلم که در آن سکتور پرچم زرد وجود داشت کند تر بودم پس من مطمئنم که مشکلی وجود ندارد.

همیلتون اما خیلی نامید نشده است

لوئیس همیلتون در عوض برای کم اهمیت نشان دادن کسب جایگاه اول توسط خودش گفت که بهترین عملکردش را ارائه داده است.

من از سرعت نیکو خبر ندارم اما من سریعترین سکتور یک را ثبت کرده بودم من چهار دهم ثانیه بهتر بودم. من در آن دور حس خوبی داشتم.

این مسائل پیش آمد و خیلی هم نامید نیستم. مسابقه چالش بر انگیزی بود. من بیشترین عملکردم را ارئه کردم و ما فردا مسابقه درازی را در پیش داریم.

اگر نوشته‌ای که خواندید مفید بود، آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

۵ دیدگاه

* دوستان و همراهان گرامی فرمول یک ایران ، لطفا از هر گونه توهین به رانندگان و کاربران بپرهیزید در غیر اینصورت آی پی شما مسدود خواهد شد و اجازه دسترسی به سایت را نخواهد داشت
  • هومن

   0

   0

   کلا برا پل یا براش پرچم زرد میگیرن یا خودش پرچم زرد درست میکنه موناکو 2014

   پاسخ دادن
 1. siavash

  0

  0

  اولی رزبرگ فردا قطعیه
  مسابقه سر دوم و سومیه
  با توجه اینکه همیلتون معمولا استارت ضعیفی داره احتمال داره ردبول بگیرتش

  پاسخ دادن
  • هومن

   0

   0

   در ورزش هیچی قابل پیش بینی نیست دوست عزیز به خصوص در فرمول یک اگر در خاطر مبارکت باشه 2014 همینجا روزبرگ پل داشت ولی چهارم شد. فقط بردن نیکو از بقیه محتمل تره همین.

   پاسخ دادن

Leave a Reply

ایمیل شما در نظرات نمایش داده نمی شود